1. 1.
  35 milyar dolarımız onlara harcandı. üstelik bu 2019'daydı. şimdi kaç milyar dolara çıkmıştır.
  7 ... kara atli prens
 2. 2.
  Bu bir şaka değil. Afgan, suriyeli, türkmen, azeri, gürcü, ermeni yaklaşık 6 milyondan fazla yabancı ülkede yaşıyor. Bunların yüzde doksanı ülkeye bir ceket bir gömlek geldiler. Katmadeğerleri sıfır.

  Sen asgari ücretle çalışarak kendi karnını doyurmaya çalışırken, üstüne takır takır devlete vergi verip geçiş garantili yolların paralarını öderken bu adamlar bir kuruş dahi ödemiyorlar. isteseler de ödeyemezler çünkü hemen hepsi kayıt dışı.

  Herşeyi bir yana bırakın bu adamların şehirlerimizde ki altyapıya verdiği yıpranmayı ben onarmak zorunda mıyım.

  Altı milyon insan yiyor, içiyor, işiyor, sıçıyor. Bunların atıkları benim ödediğim ( zira kolin gibi limak gibi yandaşlar kuruş ödemiyorlar ) paralarla yapılıyor onarılıyor. Hastalanınca benim hakkım olan ilaçları gaspediyor ( evet bu bir gaspdır ) . herşeyi geçtim bu altı milyon insanın benim altyapıma verdiği hasarı bir düşünün. Ben suriyeli'nin bokunu temizlemek zorunda mıyım arkadaş.

  Ben cahilim. Devlet büyüklerine tek bir sorum var. Neden bize bunu reva gördünüz.
  12 -1 ... the sakal
 3. 3.
  göçerten suriyeliler değillerdir. suriyeliler kapıya gelip kapıyı çaldılar sadece. bizimkiler ( malum şahıs ve ne derse emredersiniz efendim diyen zevat ) kapıyı açmasalardı veya illa açıyorlarsa yatak odamızda değilde holde/antrede ( giriş kısmı ) misafir etselerdi bu harcanan paranın 10 da 1 ine 20 de 1 ine bu iş hallolabilirdi. ama yokkkk illa şov yapacaklar ya. sokaktan gelen adamı kendi yatak odalarında ağırlayıp o yatak odasının gerçek sahibi olan bizleri oturma odasında yatırdılar yıllardır.

  gerçi ben o harcanan 60-70 milyar doların yarısının gene başka kanallara akıtıldığını düşünüyorum. hani işverenler evlerine bile harcadıkları paraları masraf diye gösterip vergiden düşürürler ya. bunlarda da tam o tüccar kafası var. harcanan para belki 30 milyar dolar kalan 30 milyar dolarda masraf gösterildi..
  10 -3 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  göçerten tabiki suriyeliler. plajlarda nargile içip kadınları taciz ediyor. suriyeli kadınlar da yüzüne boya badana çekiyor süslü kıyafet alıyor bizim vergilerimizle. sizin şu solcu sikik eşitlikçi damarınıza da başlayacağım.
  3 -3 ... kara atli prens
 5. 5.
  Ama sokaktakine sorsan ekonomi çok iyi

  Muhalif takılmayanlara bakıyorum öyle hep
  Tartışamıyorsun.
  Neye bakıp öyle düşündüklerini öyle merak ediyorum ki
  2 -1 ... rap gurusu
 6. 6.
  suriyeliler değil onları sınirlarımız içine alan akp hükümeti çokertti chp defalarca karşı çıktı ama dinletemedi.
  4 -3 ... yazar cizer34
 7. 7.
  gayretleri oldu . onlarda çöküşe yardım ediyorlar .

  tabii asıl aktör , okul yakan ögretmen öldüren ülkeyi

  ele geçirmek için 10 çocuk yapan, yola 500 kilo
  eyp yerleştiren zağros takımı .
  4 -3 ... kurgankt66
 8. 8.
  hadi len oradan kürtlerden dem vurup suriyeli ümmet kardeşini kurtarmaya çalışma. basbaya suriyeliler çökertti.
  2 -3 ... kara atli prens
 9. 9.
  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Türkiye'nin terörden dolayı hesaplanabilir kaybının 300 milyar doların üzerinde olduğunu söyledi.

  Yozgat'ta Bozok Üniversitesi'nin 2008- 2009 Akademik yılı açılış törenine katılan Bakan Çiçek, üniversite öğrencilerine uyarıda bulunarak aklınızı kullandırmayın tavsiyesinde bulundu.

  https://www.haberler.com/...-300-milyar-dolar-haberi/
  2 ... kurgankt66
 10. 10.
  ama seseka, ama biz dünya lideri, ama uçuyor egonomi, ama şorası çokomelli?
  -1 ... narcomedian