bugün

ben mülteci olsam bayram diye ülkeme geri gitmezdim. madem bayram için ülkeme gidebiliyorum o zaman da mülteci olmazdım.

bu ne sikim iş amk.
O düşmanin gözü kör olsun bitiremedi işlerini hikayesine döndü bu iş.
Gidişiniz olsun da dönüşünüz olmasın.
Ben gariban adamım garibanin duası tutar.
Defolun gidin benim ülkemden. Gidişiniz olurda dönüşünüz olmaz inşallah.
Biz bu durumda ya enayiyiz

Ya da

Bu işte bir iş var.
Hayvanlardaki Dönemsel göç misali. o yüzden hemen geri dönüp burada çoğalıyorlar.
Geri gelmemeleri dileği ile!
giden geri alınmamalıdır. göt gezdiriyorlar.
Gidişiniz olsun dönüşünüz olmasın inşaAllah dediğim durumdur. Şu mübarek günde sen bilirsin ya rabbi.
ya böyle ülke olurmu ya. adamlar bayramı ülkesinde geçiriyor. sonra geri geliyor. ensar mensar diyorlar. gerçekten bu iş sözün bittiği yer. ayıptır ülke ne hale geldi.
8 yıldır aynı terane. Bende de 8 yıldır aynı düşünce.
1 tl = 85 suri lirası. Surinin biri Burada çalışarak 10bin lira biriktirip ülkesine dönse köşeyi döner. 850bin suri lirası ediyor.
işsizlik bunlar yüzünden %10 fırladı akp bu politikası yüzünden yüzbinlerce oy kaybetti ama nedense hala ülkeden kovmuyorlar çok basit aslında yardımı kes hastahane dahil tüm yardımları ücretli yap çalışma izni verme suriyeli çalıştıran iş yerlerine ceza uygula. bitti 1 yıla 1 milyonu ülkelerine dönmüş olur 5 yılada artıkları 100-200 bin kişi kalır onlarda canımıza minnet artık kalıversinler...
geri gelmemelerini umduğum eylemdir.
Yakında Suriye'dekiler buraya bayramlaşmaya gelirler.şaka değil sayıları gittikçe artıyor.
Yanilmiyorsam almanya bayrama suriyeye giden 500 multeciyi tekrar almanyaya almadi. Umarim türkiye öyle yapmaz.
alt komşumuz suriyeli olduğundan her dini bayramda yaşadığımız durum. adamlar bayramı suriyede yaşıyor sonra buraya geliyor.
BM kurallarına göre mültecinin kendi isteğiyle ülkesine geri dönmesi artık can tehlikesi olmadığı anlamına gelir ve bu kişi artık mülteci kategorisine girmez. Türkiye'deki Suriyelilerin büyük bir kısmı mülteci değil, ekonomik göçmendir..
çoğalıp geri gelirler.
Artık alışın şu Suriyelilere, onlar bizim kardeşlerimiz.
Bir kısmı vatandaş bile oldu, birçoğu da olacaktır.

Kabullenin...