1. 1.
  şimdi efenim bunlar ülkemize yerleştiler falan filan. onlarla beraber teröristlerde girdi vs. bu konulara girmiyorum çünkü orası apayrı bir konu olur. neyse şimdi diyelim esad yönetimi çöktü isyancılar başa geldi. ee sonra nolacak bu suriyeliler gerimi gidecek? adamlar daha yeni iç savaşın bittiği dandik köhne yerlere gitmek istemezki. hadi bazıları geri döndü hepsi gitmeyecek bide bunlar giderken çalıp çırparlarsa ne olacak? zaten şimdiden marketlere yağma felan atmaya başladılar. bide bizim askerimizi polisimizi dövmeye kalkıyorlar götlerinin bokuna bakmadan. sonuçta akp hükümetinin her zamanki gibi bu politikasıda hüsrana ugramıstır. bide bunların içmesi sıçması masraf hep. birleşmiş milletlerdende kımse yardım etmedi. ulan devlet bu kadar yardımı kendi vatandaslarına yapmıyor suriyelilere yaptıgı kadar. uzun lafın kısası bu adamların girmesi beslenmesi kadar çıkarkende devlet baya bir ugrasacak sonumuz hayır olsun.
  2 ... gizemlipesimist
 2. 2.
  (bkz: koynunda yılan beslemek)
  ... ortalih garisacak deyalar
 3. 3.
  geldikleri gibi giderler...
  2 ... yirtik pirtik
 4. 4.
  adamlar ev kiralayıp, yerleştiler bile. resmen sorumsuz vatandaşlık, vergi vermeden tc vadandaşlarından fazla haklara sahip oluyorlar.

  bizim hükümet kamplarla hava atacağına, üniversite öğrencilerine yurt inşa etsinde zavallı çocukları cemaatçilerle, paragöz insan bozuntusu yurt sahiplerinin kucağına yem olarak atmasın...
  ... hayis zayeb