bugün

Hani sözde muslumansiniz ya hani müslüman kardeşiniz ya onlar bundan bir müddet sonra iç kaos çıkarınca görücem muslumanı kardeşi. Önce bı götünüzdeki boku yıkayın sonra muslumanliktan konuşun. Kitapsızlar sizi.
akp lilerdir. la adam tabi ki savunur, sonuçta adamlara devşirme oy gelecek. ülke sikinde değil ki. başkanlık için belli bir oy gerekli ve o da akp den çıkmıyor. adam dedi siz misiniz bana oy vermeyen ben de ithal seçmen getirip vatandaşlık veririm sonra da ondan oy alır başkanlık kurarım.

buna direnmesi gerekenler zaten muhalefettir. buradaki bir hak gaspıdır ve eğer hukuki yollarla önleyemiyorsa o zaman gerekirse eylem yapıp hakkını aramalıdır.

sonuçta bu tüm muhalefetin hakkına tecavüzdür ve bu konuda en azından kendi dertlerini bırakıp akp ye karşı tek vücut olmalılar.
Tartışma yaratacak nadide etiketlemelerden biri. Bir şeyi körü körüne savunamam, ama "ülkesinden kaçan korkağın ülkemde işi ne" hede hödösü gereğinden fazla romantik değil mi, patlamalarda şans eseri ölmediğine bile sevinemeyen bizler için. Diğer taraftan şöyle bir gerçek de var. Kendi ülkesinden herhangi bir nedenden dolayı uzakta yaşayan insanların azınlık konumuna düşmelerinden dolayı milliyetçilik duyguları daha hassas ve güçlü oluyor. Almanya'daki nefret söylemlerine maruz kalmış ve zamanla milliyetçi kimliklerine daha sıkı sıkı sarılmış türkler gibi, en azından o bağlamda benim için anlam kazanıyor. Neyse efendim, şimdi de bu Suriyeli insanların gittikçe agrasifleşen ve azınlık hissettiği için milliyetçilik duyguları kabaran bir tutum sergileyeceklerini düşünüyor, bu tutumun da çoğu insanda şiddetle tepkiye dönüşeceğini öngörüyorum. Nitekim iç savaş yakındır. Hani oy toplaması, ithal seçmen konusu bile hafif kalıyor gibi.
Pembe götlü, badem bıyıklı ümmetçi/Arap fetişistleri'dir.
güncel Önemli Başlıklar