bugün

Beni başkan yapacaksınız gerisini ben halledeceğim. Evet.
görsel
Getiren zihniyetin mantığıyla göndermek en mantıklısıdır.
Ülkede savaş olduğu için getirdiler savaş bitti gidebilirler.
annelerinizle birlikte olarak cevaplandırılabilecek soru.
bütün ülke halkı ve yönetimi ile hemfikir olunup harekete geçtiğinde, mecbur giderler.
otobüslere bindirerek. kaçmaya çalışanı yakalayıp dolduracaksın otobüse. mitinglere falan adam taşınırken gördük devletin elinde yeteri kadar otobüs var. yetmezse metro turizm gibi hükümet güdümündeki firmalardan takviyede yapılabilir. 2 günde en az 3 milyonunu gönderirsin geri. kalan 1 milyonu da zamanla toplayıp gönderirsin artık.
niye gönderiyoruz , ülkenin muhafazakar milliyetci insanlarının çoğunluğu sesini çıkarmıyorda, halkların özgürlüğü, eşit yaşam hakkı, sosyalizm, etnik köken nedeniyle yargılanmak, insanca yaşam, naraları atan gebeşler neden sesini çıkartıyorlar.
kalacaklar ulan armutlar, güney ve doğu da yaşayacaklar, istanbul da izmir de yaşayacaklar, inşaat larda çalışacak, otobüse binip, doktor belki başbakan cumhurbaşkanı olacaklar, itirazınız neye...

yoksa kendi savunduğunuz önermelere mi ?
Maalesef gönderemeyeceğiz. Suriyeliler ülkemize yerleşmiş ve türklerle ırkını karıştırmaya başlamışken bu imkansız.
Metro turizmle yollayalım ülkelerine döndüklerinde anlatacakları ufak bi anıları da olsun.
idlip'te girmek için hazır bekleyen 2 milyon daha var sen hala geri göndermekten bahsediyorsun.
gitmeyecekler.
Adamlar 10 sene sonra bizi atacaklar memleketten, sen kimi gönderiyorsun?
Belki zengin bir semtte yaşadığımdan olabilir ama çok fazla yabancı arkadaşım var modernler ve ülkede etnik çeşitliliğin gelişim belirtisi olduğunu düşünüyorum ilkokullarda sınıflarda siyahi öğrenciler var... daha bilinçli bir nesil yetiştirilebilir.