1. 1.
    Geri dönmeye niyeti olmayan mültecileri nasıl geri göndereceğiz? Önerim öncelikle sınırlar kapatılmalı. Çünkü idlib tarafından yeni göçler olacak. Onlar engellenmeli. Sonra devlet hepsini polisler yardımıyla toplayıp sınır kapısından dışarı atsın. Bide mayın döşedik mi tamamdır. Hele bir adım atsınlar.
    6 -1 ... sofiana
  2. 2.
    Belki zengin bir semtte yaşadığımdan olabilir ama çok fazla yabancı arkadaşım var modernler ve ülkede etnik çeşitliliğin gelişim belirtisi olduğunu düşünüyorum ilkokullarda sınıflarda siyahi öğrenciler var... daha bilinçli bir nesil yetiştirilebilir.
    2 -16 ... margarinsevmem
  3. 3.
    Adamlar 10 sene sonra bizi atacaklar memleketten, sen kimi gönderiyorsun?
    7 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
  4. 4.
    gitmeyecekler.
    10 ... batikgemi
  5. 5.
    idlip'te girmek için hazır bekleyen 2 milyon daha var sen hala geri göndermekten bahsediyorsun.
    2 -1 ... zvezda
  6. 6.
    rusya bunun için bir komisyon kurmuştu. Lübnan'dakiler dönüyordu. herhalde rte biz ümmet kardeşlerimizle mutluyuz deyip bunları geri gönderdi. hakkımı Helal etmiyorum.
    1 ... sgkli yazar
  7. 7.
    Metro turizmle yollayalım ülkelerine döndüklerinde anlatacakları ufak bi anıları da olsun.
    12 -1 ... cay tozu
  8. 8.
    Hiç bir zaman geri gönderilmeyecekler maalesef ama olurda gönderilecek olurlarsa. ilk geri dönmeleri gerektiği kendilerine bildirilir ve müddet verilir. eğer direnirlerse kolluk kuvvetleri tarafından zorla sınır dışı edilirler. Tekrardan sınırdan geri dönmemeleri için sınır kapatılır ve sınırda gerekli güvenlik önlemleri alınır.
    2 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  9. 9.
    Öncelikle Suriye'de tek bir devlet gücü açığa çıkmalı. Sonra devletle anlaşıp hepsini yollamak lazım ama tabi eşleriyle birlikte.

Diyelim ki bir Türk Suriyeli ile evlendi. O da gidecek eşiyle birlikte Suriye'ye.

Üstüne ne kadar para istiyorlarsa da verelim yeter ki alsınlar bu mahlukatları.
    3 -1 ... keyf kahyasi
  10. 10.
    Maalesef gönderemeyeceğiz. Suriyeliler ülkemize yerleşmiş ve türklerle ırkını karıştırmaya başlamışken bu imkansız.
    2 -1 ... angel of the hell