bugün

Bursa'da daha doğrusu güzel bursamızda bulunan bir dükkandır.

görsel

Maşallah.
Rabbim hayırlı işler versin sana güzel esnaf.
Helal olsun.
esnaf da böyle yapıyorsa ülke karışacak demektir.
Türkçeyi katleden pankart.
bence de biraz zalim olmak lazım. biz gitsek kızlarımıza tecavüz ederler bizi döverlerdi. burada bile rahat durmuyorlar. ne su ne yemek vermek lazım. ama vatandaşlık veriyorlar malesef...
Satın almıyolar ki çalıyo ipneler.
terbiyesiz işletmedir. ulan protest ne yanar döner herifsin. hem çarkım dönsün diye akp'ye oy ver hem gel suriyeliler bilmem ne diye ağla. evet.
Görünce Gururlandığım dükkandır Helal olsun böyle esnaflara.
Olum siz harbi salaksiniz, 3 milyon suriyeliden 10 tanesi 20 tanesi pislik ediyor diye böyle 3 milyon Suriyeli için tümevarımlarla milleti gaza getirmek onlara tepki koymak anca bir salagin işidir.

Ee şimdi ülkede her gün onlarca adam ölduren hırsızlık yapan Türk var Kürt var, şimdi bütün turkiye mi ise yaramaz.
kendi çıkarını düşünen esnaftır. iki suriyeli dükkanda oturdukları sürece dükkana giren çıkan olmuyordur, hali hazırda oturanları da rahatsız ediyorlar.

ister ırkçılık deyin, ister başka bir şey, bu adamlar görgüsüz.
o da biraz fazla ırkçı oldu be sanki. tamam ama açta bırakılmaz insan sonuçta.

bunlar bizi insanlığımızdan da soğutacak ama bakalım ne zaman.
hem esnaf hem adam!
inşallah bir gün aynı duruma düşer.

inşallah bir gün çoluğunuzla çocuğunuzla ortada kalırsınız da açlıktan geberirsiniz. vicdansız orospu çocukları.

böyle bir kansızlıkla övünen ırkçı bir ruh hastasıdır.
anlatım bozukluğunun anasını bacısını sikmiştir.
Bursalıların neden göt olduğunu gösteren yazı.
Bi de bununla övünüyorlar.
Bazı şeyler çözüm olmasada yapılması gerekiyor.
sayıları artmalı, yurt geneline yayılmalıdır.
desteklediğim dükkandır.
5237 sayılı Ceza Kanunu

NEFRET VE AyıRıMCıLıK
Madde 122 -
(1) Dil, ırk, milliyet, renk, cinsiyet, engellilik, siyasi düşünce, felsefi inanç, din veya mezhep farklılığından kaynaklanan nefret nedeniyle;
a) Bir kişiye kamuya arz edilmiş olan bir taşınır veya taşınmaz malın satılmasını, devrini veya kiraya verilmesini,
b) Bir kişinin kamuya arz edilmiş belli bir hizmetten yararlanmasını,
c) Bir kişinin işe alınmasını,
d) Bir kişinin olağan bir ekonomik etkinlikte bulunmasını,
engelleyen kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Birsürü şey yazılmış çizilmiş kimisi hak verip helal olsun demiş, kimisi olurmu öyle şey deyip yazıklar olsun demiş.
Peki kardeşim bu yazıyı bi esnaf niye yazar diyen yok. Veresiye yemek alıp paranımı vermemişler eyy esnaf? Yada dükkana gelip çeyreğin çeyreği döner mi istemişler?
Ne yapabilir parası olan suriyeli sana. Yapar alışverişini çeker gider kardeşim yazdığın yazının hiçbir manası yok, çünkü sen esnafsın sen parana bakarsın kardeşim. Bu yazının aklı selim hiçbir açıklamasını görmediğim için trol bir yazı olduğuna inanıyorum ben
şeftali var mı şeftali,

yarma şeftali.
maçası yemediği için rte ye ne olecek bu suriyelilerin akıbeti
şu adamları selametle evine barkına yollada, onlarda rahat etsin
bizde diyemeyince, gulu gulu dansı, yam yan dansı derdi rahmetli hocaları.
Ne üzüldüm ne sevindim pankarta. içimdeki azıcık insan sevgisini eritti zaten bu Suriyeliler.
Arapça yaz pankartı hedef kitle olan Suriyeliler anlasınlar eyyy esnaf, bir çoğu Türkçe yazıp okuyamıyor ama vatandaşlık alacaklar.
onun yerine "bu ülkeyi araplaştıranlara yemek ve su satışı yok" yazsaydı daha zekice bir yazı olurdu. ama ilgi sadece suriye olduğu için bu sefer onu kimse dikkate almazdı belki. ya da kısa süre içerisinde gırtlağına basarlardı..
esasen suriyelileri hesapsızca bu ülkeye alan akplilere ve akp'ye oy verenlere yemek ve su satışı yok demeliydi. esas suçlu suriyeliler değil, onları hesapsızca bu ülkeye alan ve aldıranlarda...