bugün

bu okullardan mezun olan suriyelilere bir de kpss siz devlet memurluğu şansı tanınırsa tam olacak olan uygulamadır. çünkü mevcut hali ile eksik olduğu ortadadır.
zamların üstüne ağızları açık bırakan bir haber.

bir de kaynak görebilseydik?
1. körfez savaşında özal'ın aldığı kürtler ile şimdi de suriyeliler arasında fark yoktur. yani sonunda başımıza iş açıcak bir uygulamadır.
Hükümetin dün aldığı karardır.
türk halkına iktidarın yapmış olduğu bir ihanettir. binlerce gencimiz bin bir zorlukla çalışıp didinecek, ebeveynleri varını yoğunu onları okutmak için harcayacak, belki de kendi yediğinden içtiğinden kısacak güçlükle okuyacak ama elin üç beş çapulcusu gelip sınavsız, parasız bizim vergilerimizle ayakta duran o üniversitede rahatlıkla okuyacak. bir de domalalım tam olsun.
zaten bu şerefsizler yine bizim yani türk gencinin kalması gereken yurtlara çok önceden yerleştirilmişti.

(bkz: öğrenci yurtlarına 20 bin suriyeli nin yerleşmesi)

edit: sözlükte mülteci var beyler.
--spoiler--
Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler.
--spoiler--
başka söze gerek yok.

ayrıca
(bkz: suriyeli lere sınavsız üniversite kapısı)
bölgedeki pkk lılara kontrolsüz olarak bölgeye akın etme imkanı tanıyan uygulama. anasını bellediniz memleketin yetmedi. böldürtene kadar da rahat etmeyeceksiniz, allah ın cezaları...
türkiyede türkler hariç herkesin rahatça yaşadığı bir ülke haline geldiğinin kanıtıdır.
ülkenin gidişatının hiç iyi olmadığı gerçeğidir.

öğretmenler hem üniversite okusun,
üstüne kpss'ye girsin,
üstüne bölüm sınavına tabi tutulsun,
sonra atanmayı beklesin. yıllarca!!

elin arabı gelsin beleşten okusun. oh ne güzel memleket.

allah belanı versin hükümet!!!
daha vatandaşlık hakkı verilecek bu suriyeli eniklere. aylar öncesinden bunun planlı yapıldığı belliydi! bizim değerimiz sıfırdır bu memlekette. Şu dünyada en çok küfür ettiğim insanlar listesine girdiniz ya helal olsun lan. ölene kadar sövecem bunlara.
öss stresinden intahar eden, kalp krizi geçiren, hastanelik olan öğrencilerin kemiklerinin sızım sızım sızlayacağı gerçektir. çocuklarını okutmak pahasına evlerinden olan ailelerde cabası. teröristmidir katilmidir şerefsizmidir belli olmayan suriyeli gelip benim bütün emeğimin üstüne oturup okula sınavsız girecek. amına koyulur böyle düzenin afedersin.
sözüm meclisten dışarı, ses çıkarmayan herşeye iyi diyen halka az bile, mezun olduktan sonra devlet kadroda vermeli.
ülke kaynaklarını yabancılara peşkeş çekmekte sakınca görmeyen akp'nin yeni girişimi.

bu insanların üstelik sınavsız olarak üniversiteye girmek gibi hayati bir öncelikleri mi var? parasız eğitim isteyen türkü içeri atarsınız elin üçkağıtçı suriyelisini sınavsız üniversiteye almaya çalışırsınız. akıl fikir.
Birçok yazarın yanlış anlamasına neden olan haber. Eksilemeden önce okuyun lutfen:

---spoiler---
mobil olduğumdan birebir alıntı yapamadım ama tepki verenler haberin en altındaki son başlığı okumamış anlaşılan. Çünkü son bölümde özel öğrenci nin ne olduğu açıklanıyor. Buna göre o suriyeliler üniversiteye alınırken bizlerin hakkı olan kontenjandan yemiyorlar. Onlar suriye'deki okuduğu üniversiyeye kayıtlı olup zorunlu haller nedeniyle öğrenimini başka bir okulda kendi okulunun öğrencisi olarak okuyacaklar ve mezun olduklarında bu okulun mezunu değil kendi okulunun mezunu olacaklar. Ayrıca onların bizim üniversitelerde okuması kontenjan dışından ek olarak ve geçici olarak yerleştirilerek yapılıyor. Yani anlayacağınız burada kimseye haksızlık yapılmıyor.
---spoiler---
bir sonraki adım kpss ye girmeden memur yapılmalarıdır. hatta direk müdür, vali de olabilirler.
(bkz: uludağ sözlük sazan avi)
anasını sattığımın yerinde en aşağı millet türkler olduğundan şaşırılınmayacak durumdur.
yine bize öz yurdunda garipsin öz vatanında parya demek düştü, kıymetimizin bilinmesi için nerelere göç etsek acaba. *
suriyeliler'in ve muhtemelen diğer dışarıdan gelenlerin türklerden çok daha düşük puanlarla çıktıkları sınavlar ile üniversitelerde çalışabildiklerini biliyorum. yani varsa da benim için şaşırtıcı olmayacak bir adaletsizliktir.
gençlerin üniversiteye girmek için dağa çıkmasını silahlanmasını gerektirdiğini gösteren maç.
kimse kusura bakmasın fakat doğruysa, yarrağımın kafası da boş, doldur burayı da sayın devletim. anasını siktiniz anasını. adamı zorla faşist edeceksiniz lan! millet bir tarafını yırtıyor üniversiteye girecem diye.
ebesinin amı dedirten son hadisedir. yakında türk vatandaşı da yaparlar, tam olur.
edit: nasıl olsa para bizden çıkmıyor mu?
devletin milyonlarca gencin kul hakkını çalmasıdır. başta yök olmak üzere herkesin allah belasını versin böyle bir durum varsa.
tek kelimeyle rezalet. tamam zor durumda olabilirler ülkemizde barınıyorlar ama üniversiteye sınavsız girmek ne demek oluyor? yok suriyelilere diyecek bir şeyim yok bir şey denilecekse bu durumun sorumlularına çatılmalı. bu durumun sorumlusu hükümet de değil ne yazık ki. sorumlular sadece ve sadece bu herifleri başa getiren gerizekalı sürüsüdür. tebrikler, bu ülkeyi siz bu hale getirdiniz. umarım mutlusunuzdur. devam edin tayyip ve saz arkadaşlarını desteklemeye. suriyeliler sonra gelecek başka milletler girsin üniversitelere, işlere ama şehit verilenler daha çocuk yaşta türk erkekleri olsun. eserinizle gurur duyun!
devlet bize bakmıyor.
güncel Önemli Başlıklar