1. 1.
    Dedemin söylediğine göre cehennemin odunları onlar. Ki haksız da sayılmaz.

#suriyelilerkardeşimizdir
    6 -7 ... nattleite
  2. 2.
    bakınız: çanakkale'de, istanbul'da, antep'te, urfa'da yatan binlerce sureyeli kardeşimiz var.

unutmayın biz yüz yıl önce, bu coğrafyaya ingilizler, fransızlar, italyanlar,ruslar girmeden önce, yüz yıllar boyu kardeşçe yaşamışız.

bu arada: bundan 18 yıl önce; devletin başındaki zat, 1 milyar dolar borç para almak için amerikaya gider, %400 faizle borçlanır ve bu parayı almak için 2 gün Amerikan başkanının huzuruna çıkmak için bekletilirdi. şimdi hakikaten 31 milyar euro harcamışsak eğer baya baya toplamışız 1900lü yıllardan kalan batağımızı maşallah.

kaynak: http://www.hurriyet.com.t...yar-dolar-yetmez-39113868

haberin alt kısımına dikkat !
    1 -9 ... abuabi
  3. 3.
    yobazların kardeş edebiyatıyla yüklenmeye çalıştığı vatandaştır.

ulan iblisler, madem ki bunlar kardeşiniz, neden evinize alıp beslemiyorsunuz? ensarlık böyle mi olur?

ha tabi bir de şöyle düşünmeli: ya biz bu "kardeşlerimizin"(!) eline düşseydik? kapılarına dayansaydık? tutumları ne olurdu?

son olarak, ya diğer araplar neden bu "kardeşlerine" sahip çıkmıyorlar? dinleri, ırkları, dilleri, gelenekleri bir...
    8 -1 ... rumeli71
  4. 4.
    Suriyeliler bize kaçtı hadi, ileride benzer şeyler bizim başımıza gelirse biz nereye kaçacağız?!?
    1 ... harbi abi
  5. 5.
    boşuna sinirlenmektedir. zira o para suriyelilere harcanmasa, sanki kendisi için harcanacak.
    ... pactasunt servanda
  6. 5.
    benim paramı bana sormadan harcayanlardan hesap soran kişinin sinirlenme halidir.
    2 ... altan518
  7. 6.
    Aldığım nefes için attığım adım için yüzde atmış vergi ödediğim devletin hükümeti sikko bir politika yüzünden milyarlaca lira parayı kendi vatandaşı açlık sınırının altında yaşarken gidip başkalarına harcarsa afedersiniz ama sinirlenmekle kalmam. Sikiyim suriyeyi de sizi de. Millet aç aç.
    2 ... borulce
  8. 7.
    Diğer Müslüman ülkeler niye sahip çıkmıyor bizim kadar peki.

Milletin enayisi biz miyiz amk..
    ... asi horoz
  9. 8.
    Ya mülteciler ya biz. insan hakları da bir yere kadar. Şuan yapılanlar insani yardım değil, mültecileri refah içinde yaşatma projesidir.
    ... creepiest
  10. 9.
    gelde delirme, akp ye oy vermeyenleri insandan saymayanlar "ama onlar kardeşlerimiz " diyor, sizde insanlık, kardeşlik ne gezer, elin suriyelisi kardeşin ama beraber büyüdügün, askere gittigin, sevdigin, türkiye cumhuriyeti vatandaşları kafir, vatan haini, çapulcu, ermeni, hadi, hadi ordan.
    1 -1 ... dergah sovalyeleri