1. 1.
    recep akdağ açıklaması. helal olsun. türk halkı gerekirse taş yer müslüman kardeşlerini aç açıkta bırakmaz.
    8 -18 ... orantisiz zeka 4
  2. 2.
    sayının manidar olduğu harcamadır. suriyelilere harcıyoruz size de 31 kalıyor gibi.
    16 -4 ... mel mel bakan gibson
  3. 3.
    iyi bok yediniz denilesi bir açıklama. iyi bok yediniz amk.
    11 -2 ... ulkucuwolf
  4. 4.
    Onda birini bana verselermiş de bari bi işe yarasaymış.
    1 ... anima mundi
  5. 1.
    Recep Akdağ: Suriyelilere 31 milyar euro harcadık
    Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, uluslararası toplumun yük paylaşımı ve sorumluluk üstlenme testini geçemediğini söyleyerek, "Türkiye şimdiye kadar 31 milyar euro harcadı" diye konuştu.

ben mi hata yapıyorum ,bilemem ama recep akdağ'ın hesabına göre ülkemizde ki her suriyeli için 40.000 (yazı ile kırk bin) türk lirası harcanmış.

bu hesap 4 milyar fidan-ağaç diktik hesabına döndü.

bu yalanı da geçti gibi geldi bana.
    ... baris hemen simdi
  6. 5.
    zıknabıt yesinler.

zıknabıt : adana dili ve edebiyatı'nda " zehir gibi acı " anlamında kullanılandır.
    7 -1 ... teflon
  7. 2.
    (bkz: suriyelilere 31 milyar euro harcadık)
    ... serdarsl06
  8. 6.
    suriyelilere 31 milyar euro harcadık
    5 ... marjinal bir yurtsever
  9. 7.
    neden abi? bunların kadınlarını, çocuklarını kamplarda tutar yardım edersin onu anlarım. savaş bu sonuçta biz de insanlığımızı elbette kaybetmedik.

ama benden sağlam delikanlıları ortalıkta geziyorlar. 4'erli 5'erli hatta. bunları neden eğitip, vatanlarını kurtarmaya yollamıyoruz? 31 milyar euro ne demek biliyor musunuz?

marmaray projesi 5 milyar tl idi yani 1 milyar euro.... 30 tane marmaray projesi...

benzinde yüzde 67 vergi var, elektrik faturamızda dağıtım bedeli, ötv, kdv, trt payı var ve kullandığın elektrikten fazla.

abi bize de yazık değil mi allah peygamber aşkına. dolardaki 1 kuruşluk oynamadan, benim cari açığım milyon euro artıyor. sonra da her halt pahalı oluyor.

evlenmek istesek 80 bin tl maliyet çıkıyor, araba hayali kuruyodum artık kurmuyorum. bir kuru ekmek gırtlağımıza giriyor karnımız tok o kadar.

suriyelilerin bize tek bir kuruş faydası var mı arkadaş? o laf ettimiz haçlı ittifakına göç kalkanı olduk o kadar. ayıptır ya.
    18 ... saldirayterk
  10. 8.
    helal edilmeyen paradır.
    hayır bir de övüne övüne bu harcamayı dile getirmeleri sinir katsayısını arttıran bir diğer etken.
    5 ... meyyus