bugün

yeter lan hastaneleri tıka basa doldurdunuz köpekler. 5 doğumdan 3 ü suriyeli. bunlar 20 yıl sonra suriye devleti kurmak isteyecekler türkiye de.
Ağıza çalınan bir parmak bal.
Suriyelilerin bedavaya sağlık hizmeti alamayacaklar diye sevinen, kriz miriz yok psikolojik diye övünen ve dünya bizi kıskanıyor diyen halkım.
Sevinin.
devlet hastaneleri daha çok savaş durumunda hizmet veren sağlık çadırlarından farksızdı.

yani her ay maaşımdan 1000 tl kesiliyor ve ben devlet hastanesine gitmek istiyorum çünkü en büyük hakkım. ancak her gittiğimde suriyeliler tarafından istilaya uğradığını görüyorum. yani paramla rezil oluyorum. 2. sınıf insan muamelesi görüyoum.

söyleyecek çok laf var da... geç de olsa muhalefet sayesinde döndüler bu yanlıştan.

burada sinan oğan, ümit özdağ ve kaybedilen büyükşehirlerin etkisi çok büyük...
boyle giderse sgk batti batacak zaten, nerden baksan simdiye kadar 20 yillik stogu 5 yilda bitirdi bu suriler.
surilerin artık ciddi bir yaptırımla karşılaşmak zorunda oldukları gerçeğini yansıtan haber.

yok öyle beleşten yaşayıp paso nargile fokurdatmak. mülteciysen mülteciliğini bileceksin, adam olacaksın.
Beş parasız, aç, zavallı, yardıma muhtaç sığınmacılara karşı yapılmış bir zorlamadır(!) yazık lan onlara. Her sene her sene Nasıl karşılayacaklar doğum masraflarını, bulaşıcı hastalık muayenelerini. Yazık lan(!)
Yazık.

Şimdi bedava hizmet alamayan suriyeli, ülkem doktorunu dövmeye çalışacak, acilen doktorlarımızı koruyan kanun çıkarılmalı.

Ama ümmeti de bölmeseniz iyiydi.(!)
üzmüştür. misafir onlar sonuçta ayıp oldu ya.
dün bir suriyeliye sordum. para vermiyoruz, ücretsiz dedi.

sözlükteki suriyeliler konuyu aydınlatırsa sevinirim.