bugün

türkler kendi ülkelerinde 2.sınıf insan muamelesi görürken onların krallar gibi yaşaması?
Türkiye'de yaşamaları.
vatandaştan daha çok hak sahibi olmaları. öncelikleri. Üstelik sadece onlar değil Türkiye’deki bütün azınlıklar buna dahil.
güçsüzü ezmeye bayılan bir toplum olmamızdan dolayıdır. biz millet olarak öfkeyi severiz. tv yarışmaları, dizileri, filmleri bile öfke üzerine kurulu. daha birbirimize tahammül edemiyoruz.

yoksa bu suriyeliler kendi aralarında yaşayan, 3 kuruşa eşşek gibi çalışan, genelde sağa sola sataşmayan tipler. görende evinin içinde suriyeli var zanneder ki ben günlük hayatımda 1-2 tanesine anca rastlıyorum. devlet bunlara para harcadı diye kızılsa da o para onlara harcanmasa birilerinin zaten cebine gidecek ona ses etmeyip buna ses etmek gerçekçi değil. bugün meslek odalarına ödenen boş paraların peşine hanginiz düşüyor mesela? kaldı ki bu adamlarda dilencilerini çıkar bizim milletten çok daha fazla, daha az ücrete çalışan tipler. yani katma değerleride yüksek.

özetle bizim halkın kişiliği ile ilgili. sana bu güne kadar ne gibi zararı oldu somut örnek ver desen kimse veremez.
Kafasının içinden geçenleri bilmiyorsun. Kayıt dışılar. istanbul'da adam öldürürler, ankara'da yaşamaya devam ederler. ülkemin ali ( recep ) babanın çiftliği gibi kullanılmasına çok üzülüyorum.

Recep babanın bir çiftliği var.

Lay lay lom.

çiftliğinde beş milyon suriyelisi var.

Lay lay lom.
Suriyeli olmaları, defolup gitsinler ülkemden tayyiple birlikte, ülkede yeterince pislik var.
Ne idüğü belirsiz olan kendi memleketlerinde savaştan kaçan, bizim topraklarımızda mazlumu oynayan bu ortağ çağ mahluklarından nefret etme sebepleridir.

Kötü kokmaları. Girdikleri yerlerden en az yarım saat pis kokularının gitmemesi.