1. 1.
  Bi cok isverenin uzun zamandir tercih etmedigi durum.

  Suriyeliler ne mesaiye itiraz ediyor, ne verilen ise burun kiviriyor, ne asgari ucret diye tutturuyor, ver oglen ekmek arasi salam kasarini colasini, yevmiyesini calissin adamlar.
  1 -1 ... atechso
 2. 2.
  işveren gözüyle bakınca aptallıktır.

  şöyle ki; bir işletmenin nihai kuruluş amacı kar etmektir ve suriyeli vs başka bir yabancı işçi çalıştırmak sizi türk işçi çalıştıran işletmelere karşı avantajlı kılacaksa bu durumu değerlendirmemek aptallık olur.
  ... tasaklara ufleyen adam
 3. 3.
  güzel ülkemde zaten işsizlik almış başını gidiyor bide bu suriyeliler batırdı sektörü amk.

  suç oranı artar artık ne yapcak adam çalcak çırpcak.
  3 ... kagit helva
 4. 4.
  Sömürü usulü insan çalıştırıp para kazanma sevdalısı, hak hukuk gibi kavramları top yapıp fırlatmış adamların artık yapmadığıdır.

  insan sömürüp, hak yiyip, bir de gece hor hor uyumuyorlar mı?!
  Yastığınız diken olsun!
  Diyeceğim budur!
  6 ... zeytinyagli dolma kalem
 5. 5.
  eski köle tüccarlığı zihniyetinin hala var olduğunu gösterir. varmış ya eskiden afrikadan gemilere doldurup zorla amerikada avrupada köle olarak çalıştırırlarmış insanları. bu zihniyetinde farkı yok. kendi insanı aç kalsın işsiz kalsın suriyelileri alıp yarı parasına sigortasız çalıştır.

  hak yemek hiç bu kadar lezzetli olmamıştır. eskiden bir tek kendi insanının hakkını yerken artık hem kendi insanının hakkını yiyip hem yurt dışından yeni insanlar getirtip onlarında haklarını yiyiyorlar.
  2 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  (bkz: beyle veziyyetin içine soxum)
  2 ... timur cengiz hulagu