1. 1.
  şam'da ve güney bölgelerde savaş yok o zaman neden siktir olup geri gitmiyorlar sorunsanlı.
  2 ... hiram ustanin ciragi
 2. 2.
  Sen var bizim ülkede savaşmak biz var bu ülkenin yağını kaymağını yemek. Sen var çok konuşmak haddini bilmek.
  4 -1 ... o kendini biliyor
 3. 3.
  iş, ev, ekmek verirsen gitmezler. aç kalırlarsa mecbur gidecekler.
  2 ... hastavilla
 4. 4.
  işleri var evleri var vergi ödemiyorlar maaş bağlı avrupadanda mülteci parası alıyorlar. Suç işleseler hiçbir şey olmuyor. Her boku var şama gitse hiçbir şeyleri olmayacak burada götünü koy yat oh anam oh yani neden gitsinler savaştan kaçan da onur mu olur?
  2 ... attilababurmete
 5. 5.
  Adamlar hem maddi olarak hem de hukuksal olarak benden iyi. Eğer kafaları çalışıyorlarsa gitmezler bu arkadaşlar.
  3 ... scratch
 6. 6.
  kadınları ve çocukları anlarım bu konu da gelsinler başımız üstünde yeri var ama bakıyorum benden daha sağlam daha dinç erkekler onurlarını bırakarak kaçmış gelmiş ülkesini savunmak yerine, şimdi burada suriyelileri savunan akgardaşlarım humanist geçinen yiğitlerim ülke de savaş çıkarsa sizde mi kaçacaksınız kuyruğunuzu sıkıştırarak ! adamlar burada keyif yapıyor senin askerin o ülke de ölüyor aloooo ! adamlar bayramda dönüyor evlerine bayram bitişi geri geliyor demek ki tehlike yokmuş değerli surisever gardaşım.
  2 ... yardiranadam
 7. 7.
  suriyeli bir arkadaşım var bugün bayram değilse suriyede tatil yapıyor e hani savaş vardı . gitmezler onlar reisimiz başkomutanımız başkumandanımızın izniyle bizim vergilerimizle yaşıyor ama çindeki soydaşlarımız acı çekiyor .
  ... blodreina
 8. 8.
  tatilleri daha bitmemiş. bitince belki gidecekler.
  2 -1 ... mersi
 9. 9.
  neden gitsin diyerek cevap verilesi sorudur. bu ülkede türkler kadar suriyelilerin de hakkı vardır ve bu ülkeden asıl gitmesi gerekenler suriyeli kardeşlerimizi istemeyenlerdir. evet.
  1 -3 ... kahraman zorbey
 10. 10.
  bop eşbaşkanı tayyip bey, en başından suriyelileri kalıcı olarak getirdi. bop eşbaşkanı tayyip bey gözünden bakalım:

  suriye: milyonlarca suriyeli yer değiştirilip türkiye'ye nakledilmeseydi, fırat'ın doğusunda kürtler araplara göre çok küçük bir azınlık olarak kalmaya devam edecekti. devlet kuramayacaklardı.

  türkiye: türkiye'nin zaten var olan azınlık sorununa ek olarak, yeni bir arap sorununu boynumuza dolamış oldu. düşmanlarımıza işleyebilecekleri yeni bir çıbanbaşı yarattı.
  3 ... ben de yazdim