bugün

bence gitmesinler her insan istediği yerde yaşayabilse güzel olmaz mı siz de dahil?
Çünkü kendilerine ait bir ülkeri var.
Suriyeliler ismet gurbuzun evine gitsin madem istedikleri her yerde yaşamaları çok güzelmiş ona göre sjsj..
--spoiler--
her insan istediği yerde yaşayabilse güzel olmaz mı
--spoiler--

hayır olmaz. herkes hak ettiği yerde yaşayabilirse güzel olur.
ismet, senin yaşadığın yere gönderelim mi?
suriyelilerin türkiye'ye süpürülmeleriyle suriye'nin nüfus yapısı da değişti. şu an o sağdaki sarı bölgeyi pkk kontrol ediyor. türkiye'den ülkelerine döndürülmezlerse, abd orada pkk devleti projesini başarmış olacak.
görsel
görsel

çomarların ağzında hep aynı chpkk sakızı. sakızı çiğneyince kulakları da tıkanıyor herhalde. erdoğan hep üsteleye üsteleye "bir milyon suriyeliyi korumalı bölgeye (yani haritanın üstündeki o küçük yeşillere) yerleştirmeyi planlıyoruz" diyor.

1/ neden hepsi dönmüyor?
2/ neden hepsi gönderildikleri kendi şehirlerine dönmüyor?

pkk-istan devleti işi yatmasın diye olmasın?
balta benim için farketmez istiyorlarsa gelsinler benim yaşadığım şehre.
Çünkü evlerini başlarına yıkanlardanız.
ülkelerinde boş yer mi yok? ne hakları var güzelim ülkemizi kirletmeye. biz istesek hangi ülkeye gidebiliriz vizesiz pasaportsuz? bize kim bakar öyle? kaldı ki biz dünyanın hayır kurumu muyuz böyle izin veriyoruz. bu konu çok geriyor beni. daha fazla bir şeyler yazarsam başım belaya girebilir biliyorum ondan susuyorum.
Çünkü buraya ait değiller. Bizim de oraya ait olmadığımız gibi.
Çünkü fazla kaldılar
islam'da bile misafirperverlik üç günde olur
Bunlar 13 sene başımızı yediler.
Benim ülkem benim kaderimi belirlemesini istemiyorum......
Analarının amı orada çünkü.
evine misafir gelse ve halının üzerine sıçsa katlanır mısın ?
Fazlalıklar belkide.
google'a yazacakken yanlışlıkla buraya yazmış anlaşılan.
bu topluma entegre olmuyorlar. bununla kalsalar yine iyi kendi kültürlerini de buraya yoğun bir biçimde getiriyorlar üstüne üstlük kültürlerini dayatıyorlar. dediklerim sadece suriyeliler için geçerli değildir. afganlar, pakistanlılar, bangladeşliler, ıraklılar için de geçerlidir. hadi isterse entegre olsun ben yine bu kadar göçmeni ülkede istemiyorum arkadaş! rusların, eski sovyet ülkelerinin, geri kalmış slav, balkan ve doğu avrupa devletlerinin, bizleri türkten saymayan ama demokrasi görmemiş otoriter rejime tapan orta asyalıların bu ülkeye akın akın gelmesini istemiyorum arkadaş! hümanistlerin canı çok istiyorsa onlar o devletlere gitsin.
Genel sağlık sigortalarını ben ödüyorum.
Onlara sağlanan kolaylıklar burda bize sağlanmıyor o nedenle gitmeleri gerekiyor bence.
(bkz: Çünkü lütfen)
Çünkü burası 1. Dünya savaşının üzerine bağımsızlık savaşı verilerek, en az 1 milyon şehit verilerek kurulmuş çok değerli bir ülke. Kimseye buyur gel, kendi malın gibi çök diyemeyiz. Bizim ruhumuzda gavatlık yok.
Bu ülkede Türk nüfusu baskın olmalı, ne kürt nede Arap nede diğer ırklar kritik rol oynayacak nüfusa ermemelidir.
Hiç zararları olmasa bile görüntü kirliliği, gürültü kirliliği gibi sebeplerle bile yollanması talep edilebilir.
Bedava yaşayıp, kesintileri benim vergimden yapıldığı için gitsinler. Oy kullanabiliyorlarsa, benimle aynı şartlarda yaşasınlar madem öyle. Bakalım kaç tanesi yaşamaya devam eder.
çünkü insanlar bundan teeee 10000 sene önce yerleşik düzene geçtiler.

"millet" kavramı diye bir şey var. "ülke sınırları" denilen bir başka şey daha var. eğer herkes istediği ülkede yaşayacak ise en başta millet ve devlet kavramlarını yok etmen lazım. ülkeler neden kendi aralarında sınırlar belirlediler ve yüzyıllardır herkes kendi "ülkesinde" yaşıyor. hangi ülke 10 milyon tane başka ülke vatandaşını kendi ülkesine alır bugün ? biz hariç tabi..

rusya ukraynanın topraklarına girdi tüm dünya ne diyor ? rusya ukraynaı işgal etti. haklılar mı ? haklılar. rusya ukraynayı silah zoru ile işgal ediyor ukraynalılarda can ile baş ile ülkelerini, sınırlarını korumaya çalışıyorlar. sen ise türkiye cumhuriyeti olarak tek bir kurşun atılmadan ülkeni kendi rızan ile işgale uğratıyorsun. ulan her şeyi geçtim en başta atalarınıza saygınız olsun biraz be. osmanlı torunuyuz diye gezen tipler osmanlının yüzyıllarca belkide milyonlarca insanını kaybederek koruduğu toprakların işgal edilmesinden memnuniyet duyuyor. böyle bir saçmalık olabilir mi. ilk başta iç savaş var dendi ölüme terk edemeyiz dendi. yutkunduk ama sineye çektik evet insanlar ölmesin istiyoruz. ancak iç savaş biteli 3-5 sene oldu hala geri göndermiyoruz. kendi askerimizi gönderdik yüzlerce şehit verdik oraları temizledik suriye devleti de geri dönsünler artık diyor ama biz hala göndermiyoruz. bunun adı "insanlık yapmak"tan çıktı aptallık yapmaya doğru evrildi artık.