bugün

24 temmuz 2012 itibarı ile 200 milyon tl, 16 mayıs 2012 itibarı ile 150 milyon dolar, 8 şubat 2013 itibarı ile 600 milyon tl, 14 mart 2013 itibarı ile 752 milyon tl, 27 nisan 2013 itibarı ile 812 miyon tl, gün itibarı ile de 1 milyar dolar.

bu doğrusal artan fonksiyona göre senede yaklaşık 700 milyon tl harcıyoruz sevgili kardeşlerimize.

hamdolsun.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21052644.asp

http://www.dunya.com/suri...olar-harcandi-154414h.htm

http://www.dunyabulteni.n...aber&ArticleID=246418

http://www.haberler.com/s...milyon-tl-4483072-haberi/

http://www.sabah.com.tr/G...re-812-milyon-tl-harcandi

http://www.habervaktim.co...in-ne-kadar-harcandi.html

her türlü kaynaktan link yazdım ki tarafsız olsun. *
rakamlardan anlamam ben. o paraya kaç kere kafa çekilirdi onu söyle sen.
bugün suriyeliler için ne yaptın?
benim de tek kuruşum haram olsun dedirten başlık. saçma sapan noktalara giden barındırma işlerini 'suriyeli mültecilerle evlenenlere 20 bin civarında ödenen parayla' had safaya çıkaran ödeneklerdir.
top, gay, luti, oğlancı, livatacı, travesti, solcu deyyus ve laik godoş takımının zoruna ve borusuna giden para. oğlum siz bilmiyorsunuz, o kamplarda delikanlı suriye erkeği yetiştiriliyor, solcu gaylardan bozulup azalacak olan türk neslini oradan takviye yapacaklar.
zehir zıkkım haram olsun parasıdır.

edit: aramızda mülteciler var. bari sözlüğü istila etmeyin la.
27 nisan 2013 itibarı ile 812 miyon tl harcanmıştır helal olsun.
bu parayla 324.800.000 tane bira alınırdı.
bu biraları kemalistler tüketip ülkenin ekonomisine katkı sağlayacağına suriyeli din kardeşlerim'e feda olsun.
Gezi olayları yüzünden 3 ayda faizci hırsızlara ödediğimiz paranın onda biri kadar bile olmayan para.

Hamdolsun ayyaş çapulcular var memlekette. Ohhhhhh!!
helal olsun parasıdır. biz osmanlı torunuyuz, atalarımızdan böyle öğrendik. mazlum milletlere elbet kapılarımızı açarız. iktidar uğruna insan katleden komünist piçlerden değiliz elbet.
rte 2 milyar usd nin aşıldığını söylüyordu.
(bkz: akp nin suriye için 600 milyon dolar harcaması/#21772529)

koskoca başbakan yalan söyleyecek değil ya!
bi yanlışlık varsa çark eder zaten!
http://www.uludagsozluk.com/k/akp-çarkları/@the-barz

örtülü ödenekten harcananları da unutmayalım.
(bkz: örtülü ödenek/#21338679)

bazı armutlar kendilerince kızıyorlar biz bunları yazınca "biz osmanlı torunuyuz atalarımızdan böyle gördük" triplerine giriyorlar. onlara derdimizin ne olduğunu tane tane anlatayım. güzel kardeşim bizim derdimiz "yardıma muhtaç olana yardım edilmesi" ile ilgili değil!

bizim derdimiz;

- komşu olan bir devletin iç savaşa sürüklenmesi,
- bu uğurda teröristlerin desteklenmesi,
- türkiye'nin adının terörü destekleyen ülkelerle bir tutulması,
- tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan paranın savaş çıkarmak ve insanları öldürmek uğruna harcanması,
- abd ile bir olup komşu devleti işgal fantezilerinin kurulması,
- milyonlarca insanın mülteci konumuna düşmesine, organlarını satacak, dilendirilecek, fuhşa mecbur kalacak hale getirilmesine neden olunması

ile!

abd nin kucağında oturarak ve onları memnun etmek uğruna savaş çıkardıktan sonra mültecilerin açlıktan ölmelerini engellemek için kamplar kurmak iyi bir insan yapmıyor bu kişileri. sadece sıçtıklarını sıvamamış oluyorlar!
ulan iyi ki bir vergi veriyorsun ha ben de vergimi veriyorum ve o insanlara kurusu kurusuna helal olsun bir yerde deprem olur ve oraya da giderse bu para onlara da helal olsun dusmus durumda kim varsa onlara da helal olsun

umarim tersini dusunenler bir gun bir savastan kacarken bir ulkenin sinirinda yuzu kendi ulkesine donuk sekilde gidememe ezikligini hissederken akillarina bu gunleri gelir.
az bile. bu insanlık görevidir. ayrıca herkes evine 2 suriyeli alsa kamplara bile gerek kalmaz. evet.
allah yolunda harcanmış paradır. yersen.
hedefin 250 milyar dolar olduğu düşünülen miktardır. siz pis muyalifler ancak eleştirmeyi bilirsiniz zaten. bu harcanan paralar bir ülkenin itibarını ve büyüklüğünü gösterir tamam mı. bakın saray yapıldı yapılalı avrupa hasetinden çatladı amerikan başganı trump "ben koskoca abd başganıyım sarayıma bak birde dünya liderinin sarayına bak adam boşu boşuna dünya lideri değil zağar" şeklinde konuşmakta. hem din kardeşlerimiz onlar elbet gelecekler elbet harcanacak..

öff sabah sabah karnım ağrıdı bunların moduna gireyim diye yiter *
Sonuçta hepimizin cebinden çıkıyor.
Işsiz güçsüz tipleri kizdirmis paradir.

7/24 sözlükten cikmayan Titanik bile devlete vergi veriyormus yahu cok şaşkınım şu an. Arada sırada Bakkaldan sakız falan aliyor desek onda da fiş almıyordur ki. Çok şaşkınım.
Onlarla okullar yapar geleceğimize yön verebilirdik veya daha iyi yerlerde kullanabilirdik. inşallah ileride unutmazlar suriyeli'ler yaptıklarımızı .
yazarın affına sığınarak, 25 milyar geçen yılın rakamı.
akp gn. başkanı geçen ay devlet kesesinden verdiği dev masa saray iftarında
gerine gerine, büyük bir övünçle söyledi.

suriyelilere harcanan para 30 milyar dolar.
yani 105 milyar tl.

yazı ile. 105.000.000.000. tl.

asgari ücret:1.404 tl
açlık sınırı:1.550 tl.

bir suriyeli,
bizim gibi salak bir millete
kıçıyla gülmüyorsa,
saygısından değil,
basurundandır.
Türklerin devlete ödediği vergiden harcanmıştır. Hamdolsun(!)
Hesaplandığı gibidir. Arada 23 milyar 300 milyoncuk açık var o kadar olur.
hıyarın birinin "hesabını yapana hakkımı helal etmem" diye ciyaklamasına vesile olan paradır.

lan o parada ne hakkın var ki kime helal etmiyorsun a ahmak? hakkın verdiğin vergi kadardır o da suriyelilere gidiyor işte... asıl biz verdiğimiz vergileri helal etmiyoruz.
bu ak-o.çocuklarının harcadık dedikleri paranın ne kadarını cukkaya

attığıda belirsiz. ani bir değişim olurda, birileri nerede bu para derse

suriyeliye harcadık dersin. kim ne bilecek.

orospunun tövbesi tarrağı görene

ak-hırsızın ki çalınacak bir şey görene kadardır.
suriyeli, afgan, türkmen arap, vb. tüm ortadoğunun at hırsızları ülkemde özellikle istanbul da toplanmış durumda. bu heriflerin devletin vereceği parayı umursadıklarını düşünmüyorum. onlar, bu şehirde ellerini kollarını sallayarak istedikleri gibi gezmeleri onlar için daha büyük bir iyilik. bu ülkenin sınırların koruyamayanların, içeriye girmelerine direk yada dolaylı olarak katkıda bulunanların gelmişlerini geçmişlerini..........

eksileyen, suriyeli arap göt yalakası;
daha geçen gün bir marangozcu oç la görüştüm. suriyelilere destek veriyor. "türkler çalışmıyor bende suriyeli çalıştırıyorum" diyor. dedim ki, sen bu ülkenin en büyük bölücüsü, en büyük düşmanısın. senin vatandaşın işsz ama sen vergi vermemek için kendi vatandaşını çalıştırmıyor, bedava olduğu için, onu köle olarak kullanabildiğin için suriyeli çalıştırıyorsun. sen dünyadaki en oç kişisin.
31 milyar euro deniliyor. belki 21 milyarı bu din kardeşlere 10 milyarı malum yerlere şeklinde pay edilmiştir. belki tam tersi şekilde harcanmıştır kim bilir. hesap sorabilecek kimse yok çünkü..

çocukluğumdan beri hep böyle bir işletmem olsun istemişimdir. sabahları kahvaltılık, börek, pide öğlenleri her çeşit yemeğin çıktığı bir salonum olsun. hem sevdiğim işi yapayım hem çok para kazanayım yanımda çalışan elemanlara dağıtayım kendim har vurup harman savurayım. o kadar çok para kazanayım yani. benim ( böyle hayali olan yüzbinler milyonlar vardır ) hayalimi adamlar koskoca ülke üzerinde yaşıyorlar ya lan. 80 milyon vatandaşın var her gün sabahın köründe kalkıp akşama kadar çalışıyorlar. onların çalışması üzerinden hem onlardan hem işverenlerden para topluyorsun. köprüler, oto yollar falan hep paralı. sakız dahil her şeyden vergini fazla fazla alıyorsun. vergiden vergi alıyorsun artık o dereceye getirmişsin işi. sonra o toplanan paraların yüzde 5 ini parayı topladığın insanlara harcıyorsun kalanını kafana göre dağıtıyorsun, kendi cebine atıyorsun. kimseye de sormuyorsun bunu yapabilir miyim diye hesap sorabilecek kimseyi bırakmamışsın çünkü etrafında.
Çok süper müthiş haberler yapan ahaber bunun da haberini yapsana.
''Türkiye ekonomisi çok büyüdü, artık her eve 2 suriyeli düşüyor.''
güncel Önemli Başlıklar