bugün

hepsinin allah belasını versin. ama mallık bende, bu salak sınavlar için üzülüyorum. hakkımı helal falan etmiyorum.

acaba bu başbakan hiç utanmıyormu o tipiyle sokağa çıkmaya. lan olum boğaziçi'nde okumuş adamsın, devrim falan hiç mi etki etmedi o nalet beynine. konuşmayı izledim, bide yüzsüz yüzsüz konuşuyor.

bu kadar kolay olmamalı.

insanlar intihar ediyor lan. sizin o dandik sınavlarınız yüzüne. bide pişkin pişkin çok zordur diyorsun. buna hala inanan salaklar var lan bide.

hakkımı helal etmiyorum. geberin hepiniz.
tamam müslümanlık , daha doğrusu insanlık gereği bunu yapmak gerekir.

Lakin bize soykırım uygulayan ve aile düzenimizi , dinimizi , töremizi ve dilimizi bozan insanlara bu ne yardım severlik böyle.
isminde adalet olan bir partiye yakışmayacak bir hareket nerede hak nerede adalet denilecek durumdur. ayrıca suriyede ki üniversitelerin seviyesi bizim üniversitelerimize göre çok düşük konumda suriyede üniversite okuyanları da ayrı bir sınava sokmak gerekli olduğunu düşünüyorum.
bok yiyen ülkede şaşırtmayandır. Kaos ülkesiyiz resmen. Üniversite kazanamayıp depresyona giren, sağlık sorunları yaşayan, intihar eden gençlerin önemi yok. Bu iş sınavsız oluyordu madem biz niye stresten öldük o sınavlarda, niye it gibi çalıştık? Üstüne bir de bir yıl boyunca çalışıp uğraşmış gençle ipsiz sapsız olanın aynı yerde eğitim göreceği bir ortam yaratıyorsun. Öğrenciye yazık, öğretmene yazık. Şu ülkeden bir gün kurtulup da yurtdışında yaşarsam, türkiye'yi öven bütün yabancılara fuck türkiye deyip bayrak yakacağım. Şerefsizler.
ister suriyeli olsun, ister türk, ister başka memleketlerden...başkalarının emek verip ter dökerek sahip olduğu şeyleri diğerleri hakları olmadan elde ediyorsa, emek yoğun statüler bazı güç otoriteleri tarafından peşkeş çekiliyorsa bu kişiler insan vasfını yitirir benim gözümde, en korktuğum şeydir başkalarının hakkı olanı hakkım olmadan elde etmek. Bu ülkede yaşam, eğitim vs. Vs. Hakları herkes için geçerlidir fakat sınavlarla şunlarla bunlarla bir kısım insanın anasını ağlatırken başka bir kısım insana bunları lutfedemezsin. Bu sözlerim hem sınavlı-sınavsız ayrımı yaparak üniversitelere ögrenci alımına, hem yandaşlara kamu malı olan yerlere peşkeş çekmeye, hem atamayla göreve gelmesi gerekenlere torpil yapıp ya da soruları verip yerleştirme yapılmasına.
Yirmi sene oku , kazanmak için sürüyle sınava gir , yetmediği gibi işe girmek için sınava gir şansın veya torpilin varsa işe gir ve mücadele et. Tüm yaşamın yarışla geçerken bu ayrıcalık neden? Ülkede savaş var insani olarak düşünüp kucak açmışız , hayati tüm ihtiyaçlarını zaten karşılıyoruz. Sadece oy için bu kadar ayrıcalık tanınmamalı. Bunlar yaşadıkları yerdeki esnafa ve yerel halka kan kusturuyorlar , madem ki burada yaşayacaklar , bu ülkenin dilini öğrenip ki çoğu biliyor , kurallarına uymak zorundalar. Bu yaptığım ırkçılık değildir ama almanya'da yaşayan bir türk veya herhangi bir yabancı kendi kurallarını koyamıyorsa burada da aynı şey olmalı. Dünya devi olmak lafla değil prensiple olur.
yetmez.

hepsine yeşil kart dağıtılmalı.
tokiler onlara ücretsiz konut yapmalı.
işe alımlarda göt kıllarından sonra ikinci öncelikli olmalı.
elektrik su doğalgaz faturası ödetilmemeli.
şehir içi otobüsleri onlara ücretsiz olmalı.

yine de bir sıkıntı olursa merak etmesinler. biz siktir olur gideriz. onlar rahat rahat takılsınlar burda.
akp'lilerin ugrayamayacagi basliklandir. hak yerken cok sessiz ve tatli oluyorlar. hee gunde bes kez domaliyorsun diye cennete gideceksin.. bu insan hakki suclari yasanirken sessiz kalmaya devam et. hak yemek soyadiniz olmus.
öyle bir anlatıyor ki övünülecek bir şey sanki.
akp'ye oy vermeyi düşünen, diğer taraftan üniversite sınavlarına çalışan ve de başarısız olanlara müstahaktır. beter olsunlar...
Kpssye de girmesinler.direk memur olsun okulu bitiren.
nedir bu gösteriş merakı arkadaş..
bazı durumlarda hayırlara vesile olan hükümetimizin icraatı.
(bkz: suriye mültecisi komşuya kaymak/#22083254)

lütfen arkadaşlar. karşı çıkmayalım.
islamist yobazlar susmuş. hadi yahu sizden adil bir açıklama bekliyoruz...
tamamen haksızlıktır. ülkemizde çeşitli sebeplerden dolayı sınava hazırlanamayan bir sürü insan varken suriyelilere direkt üniversite yolu kesinlikle yanlış bir karardır.
hukuk devleti olan bir ülkede olmaması gerekendir. üniversiteye hazırlanan inanlar yıllarını heba etmekte, enerji sarfetmekte en önemlisi aileleri maddi sıkıntılar çekmektedirler. buna rağmen bu haksızlığa göz yuman insanların yatacak yerleri yoktur.
suriyeli üniversiteliler de kızlı erkekli evlerde kalılarsa rtenin tepkisi ne olacak diye merak ettirir bu haksız hak.
yunanistan'da işsiz doktorlar türkiye'ye gelsin, suriye'deki Mültecilere sınavsız üniversite hakkı verilsin eee
madem bu kadar iş kapasiten var neden bu kadar insanı süründürüyorsunuz?
(bkz: yök artık)

zamanında dirseklerimiz çürüyerek kazandık o sınavı akabinde ne çileler çektik. bu kadar insanın ahını alacak davranışlarda bulunmayın!
hataydaki el kaide teröristlerin üniversiteye girmesini sağlayan haktır. teröristleri ülkeye aldınız yetmedi bir de okulunuzu açıyorsunuz. sikerim bu düzeni sikerim.
Hayaldi gerçek oldu.

böylelikle esad direk bizi sikmiş oluyor gençler.
(bkz: yok ebesinin amı)

adamlar düğün basar erkek kadın çocuk demez döver akp yalakalık yapar. yazık amk.
(bkz: adaletsizlik)
(bkz: gençlerin hakkını gasp etmek)
(bkz: rezillik)
(bkz: türkiye)
suriye halkı ile aramıza girmek istiyor olabilirler.
rezalettir. tc vatandaşı da olup türkiye de iş aramaları muhtemeldir. bizim kendi gençlerimiz iş bulamıyor, yazıklar olsun.