bugün

sayısını milyonlara varan suriyeli akınına uğrayan ülkemizin, olası 2039 yılında böyle bir refarandumda suriyelilerin suriye yönünde oy kullanmaları endişesini belirtmektedir.

suriyeli göçünden önce inanmıyordum bu refarandum işine. fakat suriye nüfusunun yarısının hatay urfa antep e yerleştirilmesi tekrar beni düşünmeye itti.

evet hatay bağımsız bir devlet iken türkiye ye katıldı. evet güçlü bir devlet böyle bir şey olsa bile buna izin vermez. evet zaten yapılsa bile türkler zaten çoğunlukta(idi). fakat devlet akp hükümeti dolayısıyla yabancılara her şeyi peşkeş çeken bir haldeyken bunu engellemek yerine destekleyeceğine eminim .

-milyonlarca suriyelinin hesapsızca ülkeye alınıp hatay ve civarına yerleştirilmesi tesadüf mü?
-rte bop eşbaşkanı olarak abd nin bu projesi içinde hatayı da bir yıldız olarak düşünmesi muhtemel!
-suriyelilere toprak satış engeli 2003 yılında akp tarafından kaldırıldı bu da mı tesadüf arkadaş ?
-hatay daki amik ovasının yüzde 44 ü suriyelilerce satın alınmış durumda.
-savaştan önce suriyeli kadınlar vatandaşlık hakkı için çocuklarını türkiyede doğuruyordu. neden diye haberler yapıldı bir ara hatta.şimdi gerek kalmadı çoluk çocuk geldiler.

bakınız akp nin başı güya düşman olduğu abd nin ortadoğuyu parçalama projesinin eşbaşkanı olmaklar gurur duyuyor. abd başkanlarının ağzından düşmeyen "yeni dünya düzeni" sloganı; gül ün cumhurbaşkanlığı konuşmalarından birinde "yeni türkiye, yeni dünya düzeninde yerini alacaktır" şeklinde hayat buluyor. rte nin yeni türkiye planları tesadüf ki nato toplantılarında yanlışlıkla (!) açılan parçalanmış türkiye haritasıyla örtüşüyor.

ülke bu haldeyken 2039 kalmaz bile o refarandum.
yok öyle bir referandum.
-Bazı hataylı andavallar siyaset bilirmiş gibi komplo teorileri üretmekte. Araya da bolca arapça kelime serpiştirirler.
2023 de olmasi muhtemeldir. (bkz: siktirin gidin lan ülkeden)