bugün

akp'nin saçma dış politikasının kötü sonuçlar doğurmaya gebe gerçeğidir.

kaç suriyeli mülteci var içimizde?
resmi rakamlara göre 700.000. çarp ikiyle 1.5 milyona yakın. hadi 1 milyon kabul edelim.

sayın davidoğlu ve kıymetlimis efendimis başbakanımıs bunları hangi kriterleri göz önünde bulundurarak türkiye'ye aldı?
bu 1 milyon kişi araştırıldı mı?
haklarında istihbarat yapıldı mı?
kavun gibi koklayıp mı aldılar? yoksa her "zulme uğradım, ben sünniyim" diyene "buyur geç ümmet kardeşim" mi dediler.

korkarım ki önüne geleni aldık.
evet,
üstelik bunları almakla kalmadık, bir de, istanbul, izmir, bursa gibi büyük şehirlerimize yerleştirdik.
gaziantep, adana, mersin gibi büyük şehirler zaten coğrafi yakınlıkları nedeniyle istila edilmiş durumdalar.

şimdi, mülteci kamplarında kalanlar aç olanlar. eyvallah. yardım edelim, aş verelim, ısıtalım, bakalım. nereye kadar?

ama bu batı bölgelerimize göçüp yerleşenler suriye'nin zenginleri.
ev aldılar, iş yerleri aldılar. yerleştiler.

ben bizzat 3 tanesini biliyorum, bursa'dan fabrika aldılar.
bugün bir tanesi ile tanıştım, 7.45 bmw sahibi.

şimdi bursa'da, mersin'de fabrika açacak, iş kuracak kadar para ile türkiye'ye gelen bir suriyeli'nin suriye'de kalan mal varlığı, buraya getirdiğinin en az 10 mislidir.
bugün türkiye'de bir iç savaş çıksa ve başka bir ülkeye mülteci olarak sığınmanız gerekirse, yanınızda mal varlığınızın ne kadarını götürebilirsiniz ki? bunu bir düşünün...

ve kimse kusura bakmasın ama, hiçbir aklı başında insan sırf, şii yahut sünni olduğu için o kadar mal varlığını bırakıp, yabancı bir ülkeye sığınmaz.
dümeni tıkırında olan biri mevcut rejimle ılımlı bir yaşam sürer ve malını mülkünü korur.

pek çoğunuzun bu balansı anlayabileceğinizi sanmıyorum yaşından dolayı, ama bunlar hayatın gerçekleri.

şöyle bir senaryo yazalım.
esad suriye'nin tek hakimi, ve küresel çete'nin kendisine operasyon yapacağı aşikar. siz esad olsanız ne yaparsınız?
ben şunu yaparım, çevremdeki bana yakın isimleri büyük paralar ile yurtdışına gönderir, buralarda yerleşmelerini düzen kurmalarını sağlarım. rejimin düşmesi halinde 3. bir ülkede hayatımı idame ettiriir, kendime bağlı bu isimler ile uluslararası ticaretime devam eder, müreffeh bir hayat sürerim.

türkiye bu zengin suriyeliler ile ilgili herhangi bir istihbarat çalışması yapmış mıdır?
sanmıyorum.

peki yarın öbür gün bu suriyeli mültecilerin türkiye'nin büyük şehirlerinin göbeğinde eylem yapmayacaklarının, bomba patlatmayacaklarının bir garantisi var mı?
yok.

bu zengin mültecilerin, esad rejimi devrildiğinde esad ile işbirliği yapmayacağı, uluslararası ticaret yapmayacağından emin miyiz?
değiliz.

bakınız muhterem müminler.
dünya tarihinde pek çok ülke mülteci sorunları ile karşı karşıya kalmıştır.
ama dünya tarihinde bir ilktir bu zengin suriyeli mülteciler.
zengin mülteci, paralı mülteci olur mu lan?

astsubaydan mit müsteşarı, oğlu hırsız olandan bakan, coğrafya bilmeyen adamdan dış işleri bakanı yaparsan olur.

olur olur, bal gibi olur...

not: yarın bir gün, üç vakte kadar büyük şehirlerimizde bu suriyeliler bomba patlattığında alır şak diye vurursunuz bunu göt kıllarının yüzüne.
http://protestsanayici.wo...nde-esad-ajanlari-var-mi/