bugün

Sınavsız , belgesiz üstelik bizim gençlerimiz bende dahil yıllarını boktan sınav için verirken.

--spoiler--
ANKARA (ANKA)-CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Suriyeli mültecilere üniversite kapısının açıldığını belirterek, "Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) yayınladığı genelgeyle, bölge illerindeki üniversitelerin, Suriyeli mültecileri özel öğrenci statüsünde üniversitelere kayıt edilmelerine olanak tanıdı. Mülteciler hiçbir belge göstermeden "beyanla' üniversitelere kayıt oluyorlar" dedi.
Şeker yaptığı yazılı açıklamada, YÖK'ün 3 Eylül 2012 tarihinde Çukurova, Gaziantep, Harran Kilis 7 Aralık, Mustafa Kemal, Mersin, Osmaniye Korkut Ata üniversiteleri rektörlüklerine gönderdiği genelge ile 2012-2013 öğretim yılına mahsus olmak üzere, Suriye'den gelen mültecilerin hiçbir belge göstermeden beyanla özel öğrenci olarak kayıt etmelerine olanak tanıdığını iddia etti.
YÖK'ün aldığı bu kararın mantıklı ve doğru bir yaklaşım olmadığını ifade eden Şeker, şöyle dedi:
"Suriye'den gelen ve kim olduğu belli olmayan bu kişilerin hiçbir para talep etmeden, belge istemeden sadece beyanla üniversitelerimize kayıt edilmeleri, üniversiteye girebilmek için dershanelere giden, emek ve para harcayan, bu uğurda psikolojileri bozulan öğrencilerimize ve ailelerine yapılan büyük bir haksızlıktır. Kaldı ki, bu insanlar öğrenci mi? terörist mi? El Kaide militanı mı? PKK militanı mı? Sırf beyanla bu kişileri üniversitelerimize sokmak ne mantıklı ne de doğru bir yaklaşımdır. YÖK biran önce aldığı bu yanlış kararı gözden geçirmelidir." (ANKA)
(MG/ORH)
--spoiler--
akp hükümetinin yeni bir bok yemesidir.

üniversiteye girebilmek için dershanelere para harcayan, zaman harcayan, emek veren öğrenciler bu memleketin çocuğu değiller tabi.

2 milyon öğrenciden yaklaşık 1 milyonu aşkını üniversiteye yerleşemez, emek harcadıkları, zaman harcadıkları halde yerleşemez ama kim oldukları dahi belli olmayan mülteciler herhangi bir belge dahi göstermeden istedikleri üniversiteye kayıt yaptırır.
Allahın bedevisinin ne işi var üniversitede.

Medrese olaydı tamamdı.
sabah haberlerinde ilçe büyüklüğünde mülteci kamplarını görünce şaşırmadığım uygulamadır. birilerinin suriyelileri uyarması gerekli türkiyede kaç milyon üniversiteli işsiz var, uygulama doğru ya da yanlış demiyorum ancak suriyeli vatandaşlara verilen ayrıcalıkları da kıskanmıyor değilim.
benim arkadaşlarım kardeşlerim senelerce kitap başında dirsek çürütsün ne idüğü belirsiz zibidiler benim vatanımda benim üniversitemde bi dilekçe vererek okuyabilecek. yok ya. yök 'ten kararı geri çekmesini bekliyorum. kötü sonuçlanabilir..
(seneye de direk memur olarak atarız. sen sağ ben selamet sonra)
en komiği de "beyan esas" olmasıdır.

şimdi bazı kancık tekkaşlar bu rezilliği savunmak için "orda okuyanlara eğitimleri bölünmesin diye böyle bir imakn tanınıyor. yazık değil mi ama yaa" diye kılıflayacaklar aklınızda olsun...

beyan esas ilköğretim mezunu olan adam gidip "ben şam üniversitesinde uluslararası ilişkiler 3. sınıf öğrencisiyim" derse onun sözü esas alınacak...

analar babalar aç kalarak çocuk okutmaya çalışsın, gencecik insanlar hayatlarının en güzel yıllarını çabalayarak geçirsin sonra ithal keko'nun biri gelip laaaps diye yanıbaşına kuruluversin...

zaten kürtçü cemaat ösym ile etnik bir grubu sınavdan muaf yaptıydı şimdi bir de suriyeli kürtler çıktı...

(bkz: siirt ilinin kpss başarısı)
(#16955687).
--spoiler--
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 29 Ağustos 2012 günlü toplantısında,

- Ülkemize sığınan Suriye vatandaşları ile Suriyede öğrenim görmekte iken ön lisans, lisan ve yüksek lisans eğitimlerine ara vermek zorunda kalan Türk vatandaşı öğrencilerin, 2012-2013 eğitim öğretim yılına özgü olmak üzere, Çukurova, Gaziantep, Harran, Kilis 7 Aralık, Hatay Mustafa Kemal, Mersin, Osmaniye Korkut Ata üniversitelerinde özel öğrenci olarak ders alabilmelerine,

- Öğrencilerin durumlarını belirten belgeleri olmaları halinde bu belgelerin incelenerek, belgelerinin olmaması halinde ise beyanları dikkate alınarak özel öğrenci olarak ders almalarının sağlanmasına,
karar vermiştir. Bu karar, YÖK Başkanlığınca ilgili üniversitelerin rektörlüklerine 3 Eylül 2012 günlü yazıyla duyurulmuş ve gereğinin yapılması istenmiştir.
--spoiler--

suriye li mülteci olmak kocaman bir mutluluktur.

http://www.odatv.com/n.ph...eli-ogrenciler-2209121200
türkiye arap emirlikleri.
akp hükümetinin son zamanki icraatlerinden biridir. boka basmaya başladılar.
ne ala memleket dedikleri bu olsa gerek.

bu topraklarda üniversiteyi girmek için seneleri verenler bir yana, mezun olduktan işsiz kalanlar bir yana. hakkım haram olsun.
seçimsiz milletvekili de yapın siz de kurtulun biz de kurtulalım diyerek isyan edilesi durumdur.
zor durumdaki bir insana hangi yazarların sırt döneceğini gösteren açılıştır.
güncel Önemli Başlıklar