bugün

bu avantalar bana verilse,
ben neler neler öğretirdim.

görsel
öncelikle suriyelileri tanımamışsın sebebi kiraya verecek bir evin yok ya da sarkıntılık edilecek eşin dostun kızkardeşin yok heralde yani ya da hiç gasp edilecek kadar para sahibi değilsin.
suriyeli deyip geçmeyin evinizi kiraya verin muhacır onlar verin allah katında sevaptır sonra suyu elektriği ödemesinler üstüne kirayıda vermezler sonra kira isteyince ev sahibini döverler. mahalledeki ailelere huzur vermezler ardından bir tecavüz olayı yapar bir gecede evi boşaltırlar şimdi ey ev sahibi elektirk, su , kira sana dayadılar yetmedi dayak yedin evden çıkaramadın onları 6 ay önceden bildirmen lazımdı evinden çıkarman için kanunlar onlardan yana bi de mahalleli evini taşladı çünkü senin evde oturuyordu suriyeliler tecavüz olayı yaptılar ya 5 yılda memlekette yaşayan suriyelilerin hayatını özetlemiş olduk biz ne bekliyorduk bunlar gelirken bize hürmet edecek açlar susuzlar verecez bize çalışacaklar bize dua edecekler camilerde hahahha çok bekledik ama pavyondan, torbacılıktan , genel ev gibi çalışmaktan başka birşeylerine şahit olmadı bu millet.