1. 1.
  türkiye'de sayıları 5 milyonu aşmış suriyeliler'in türk siyasetine hatta ticaretine müdahale sinyallerini şimdiden vermeye başlamış bir grup. iyi partili ümit özdağ haklarında konuşmuş. ülkenin çivisi göz göre çıkıyor, çıkartılıyor.

  “Suriyeliler Türkiye’de siyasete müdahale için 2023 seçimlerini beklemediler bile. 31 Mart yerel seçimlerine giderken Hatay’da Suriyeliler AKP’yi destekleyen ve muhalefet partilerine karşı tavır alan bir eylem süreci başlatmış durumdalar. Hatay’da ‘Suriyeli Kardeşler’ adlı bir grup bu eylemleri yönetiyor. ‘Suriyeli Kardeşler’ grubu ‘Umran El-Humsi’ adlı bir Suriyelinin öncülüğünde bir yandan AKP’nin toplantılarına destek çağrıları yaparken, diğer yandan muhalefet partilerine destek vermekle ‘suçladıkları’ televizyon kanalları ve bazı şirketler, sürücü kursları ve eğlence yerlerine karşı tavır almaya davet ediyorlar. Hatay’dan gelen haberlere göre Suriyelilerin eylemleri bununla kalmamış ve bazı kuruluşlara fiili saldırılar yapılmış, camları kırılmıştır.

  Bütün bu eylemler Suriyelilerin hadlerini aşmalarıdır. Bu ülkede sadece AKP’ye oy veren seçmenlerin verdiği vergiler ile değil, muhalefet partilerine oy veren seçmenlerin verdiği vergiler ile de yaşamlarını sürdürüyorlar. Suriyeliler misafir olarak gelmişlerdir ve her misafir gibi sonunda gideceklerdir.”

  https://odatv.com/kim-bu-...ler-grubu-17031915_m.html
  2 ... kali ma shakti de
 2. 2.
  suriyeli başlığını görünce aklıma geldi
  dedeme suriyeli eş almışlar.
  almışlar diyorum baya bildiğiniz 15 bin verip almışlar.
  ... saraswati