bugün

önce hırsız oğlu hırsız akabeden kurtulmalıyız.
öncelile belirteyim, siyasi olarak 3 büyükler diyebileceğiniz, hatta türkiyede var olan partilerin hiç birisine oy vermeyen birisi olarak bu yazıyı yazdıgımı bilmenizi istiyorum.

Herşeyden önce, bizler insan ve insanlık görevi olarak, sokakta gördüğümüz yaralı bir kedi-köpeğe nasıl destek olduğumuzu lütfen gözlerinizin önüne getirin.

Yolda bir kaza gördüğümüzde, içimizin nasıl acıdığını düşünün.

daha sonra imkansızlıklar içerisinde bulunan Suriyede yaşayan insanları.

Bakın lütfen burayı iyi okuyun. --- suriyede yaşayan insanlar --- Onlar insan.

Evet, erkeklerinin gidip kendi memleketlerinde savasması gerekir. Türkiyede bulunmaları doğru değil.
Ancak, kadın ve çocuklar ?

4-5 yaşındaki dünyanın nasıl bir yer olduğunu öğrenemeden, yollara düşmüş o sabi çocuklar ?
onlara da mı acımıyorsunuz ?

içinizde bir çok anne ve baba var.
Babaları geçiyorum. Anneler, Çocuklarınız için onların yaptıklarını yapmak zorunda kalmak istermisiniz ?
farklı bir ülkede yaşamak zorunda olmak, ve orada herkes tarafından dışlanmak ? sokakta yürürken hakarete uğramak ? çocuğunuza sıcak bir süt içirebilmek için dilenmek istermisiniz ?

Bu kadınlar bunu yapıyor. Onlar anne! kutsal varlıklar.

insan olarak Sahip cıkmamız gerekirken, onlar hakkında konusulanlar içimi acıtıyor.
Biz, türklüğü de geçiyorum, insan olarak bu kadar gaddar olamayız. Olmamalıyız.

Siyasi iktidar, hatalı politikalar izlemiş olabilir. bu konuda haklı olabilirsiniz. Ben olsam,
Tüm suriyeden göçen vatandaşları, sınıra yakın bölgelerde, insani koşullarda yaşanabilecek kamplar oluşturur, oraya yerleştirir, asla bu kamp dışına cıkmalarına müsaade etmezdim. Ancak, o kamp içerisinde de, bizim gibi, insanca yaşayabilmelerine imkan tanınması gerekir.
katılıyorum.

--spoiler--

bakın lütfen burayı iyi okuyun. --- suriyede yaşayan insanlar ---

--spoiler--

evet, suriye'de yaşayan insanlar. suriye'de yaşamaları gerekiyor.
Irkçılık bu toprakların reddettiği bir bela ve kötülüktür bu başlığı açan ve bunu herhangi bir şekilde olumlayan ve meşrulaştıran her kimse belli ki Hz Mevlana, Yunus Emre, Aziz Mahmut Hudayi Hz ve Aşık Veyselden bihaberdir. " ne olursan ol yine gel" " beni hor görme kardeşim sen altınsın ben tunç muyum aynı vardan var olmuş sen gümüşsün ben saçmıyım.
bayramda ülkelerine gidebilen insanları ama onlar mağdur diye savunan hümanist orospu çocuklarını göstermiştir.

istemiyoruz kardeşim.
ben mecbur muyum beslemeye?
hastanede benim paramla tedavi oluyorlar. benim paramla geçiniyorlar.
bana tonla vergi onlara serbest.

madem gidebiliyorlar ülkelerine, yaşasınlar mis gibi.
Kadınlar ve çocuklara yazik denilmiş ama durmadan üreyen arap zihniyetli anne babalar evladını düşünmuyorsa baska ülkenin insani olarak benim yapabileceklerim sınırlıdır. Mesela yardim toplarsin veririm ama zorla getirip benim ulkeme, benim insanimin isini elinden alip ona veremezsin. Zamaninda bulgaristandan soydaşlarımız geldi, suriyelilere göre kan bağımız olan insanlar bunlar. Trakyada gocmen kamplarinda tutuldular yillarca. Bu is boyle olmali zaten. Ölümden kurtar ama bastaci yapma.
Ben öncelikle isim ekonomik boyutundayım. 31 milyar euro para harcamış bizim vergilerimizle.

görsel
Madem vatandaş oldular madem bizden önce suriyelilere öncelik var o zaman her Türk askeri gibi askerliğini yapacak ve doğuya çatışmaya gidecek. Ama bunlarda o göt olsaydı kendi ülkelerini korurlardi. Belesciler yüzünden Türk halkimizda çok işsiz var. Hem burs hem para hem iş alıyorlar ama yinede 1 lira diye sokakta geçinenler var. Yaklaşık 5 milyon Suriyeli oldu. Askeri eğitim yapıp ülkelerine gonderilse ne Türk askeri şehit olur ne de ülkemiz bölünür. Gitsinler kendi ülkeleri için savassinlar. Ama yarın bugün Allah korusun savaş çıkarsa yine ilk kaçan Suriyeli olacak ve bizi satacak. Bu yüzden önlem alınmalı. Türkiye'deki suriyeliler yardıma muhtaç değil. Suriyedeki gerçek suriyeliler yardıma muhtaç. Filistin ve daha birçok yardıma muhtaç varken ülkemizdeki bu boş suriyeliler gonderilmeli yoksa olan bize oluyor.
Hükümet istiyor ki 5 milyon Suriyeli yarın ülkesine dönünce referandum yapsın ve desin ki biz turkiyeye bağlanmak istiyoruz Hatay gibi.

Rusya ve Amerika da bize suriyeyi yedirir zaten.
Geçenlerde Lübnanlı bir arkadaş ile tanıştım onlar da şikayetçi onlarda istemiyor. Tek değiliz anlayacağınız.
sen mi istemiyorsunuz.
beğenmiyorsan yallah Ermenistana.
bana şu şiiri hatırlatan söylem:

hamam tası gümüşten
yeni çıktım külliyeden
bana da darbeyi bildiren
senin ibne enişten

yalelli yar yar
fethullahçı kızlar
yalelli yar yar
(bkz: of)