1. 1.
  ülkede suriyeli istenmemesinin nedeni ırkçılık degil tamamen ekonomok sebeplerdir. hastanede katkı payı ödemedikleri gibi ilaca da para ödenmiyor. Bircok iş kolunda o güne kadar yaşam standardını aldıgı ücretle kıt kanaat sağlayan işçinin, ücte bir maaşına calışan suriyeli, işveren tarafından tercih ediliyor. iş yeri açtıklarında vergi vs prosedür uygulanmıyor ya da daha kolay işyeri açma imkanı sağlanıyor. buna sebep türkiye de suriyelilerin üzerine açılmış sayısız işyeri var türkler tarafından ki bu da haksız rekabettir.
  -1 ... sizene benden
 2. 2.
  Ama din kardeşlerimiz. Bu yüzden onları sevmemiz gerekiyor. Onların bu iyi halleri bazı kesimleri kıskandırıyor.
  -3 ... selia
 3. 3.
  Sosyal yapımıza adapte olmaları yönünde siyasi yönetimin bir planı olduğunu düşünmüyorum. Topluma entegre olamayan göçmenler suç üretir. Bunun milliyeti yok.

  (bkz: scarface)
  ... ali candan
 4. 4.
  insan gibi yasamiyorlar tamam aralarından bir kaçı iyi ama diğerleri hep zarar bakın kilise adamlar orada Krallığını ilan edicek .
  ... tsunami12
 5. 5.
  onlarında bizi din kardeşi bilip buranın suriye degil türkiye oldugunu unutmamaları ve kayıtsız ya da kaçak olarak ülkeye rahat bir şekilde girebilmeleri hususları kontrol edilebilirse her iki taraf için son derece kaygısız bir ortam oluşturulmuş olur.
  1 ... sizene benden
 6. 6.
  Siyasi yönetim haklı ya da haksız fark etmeksizin , kendisine yönelik eleştiri yapılmasını hoş karşılamıyor. Bu nedenle politik olarak muhalif kesimin suriyeli göçmenler üzerinden kendisini vurmayı amaçladığı algısına sahip. Bu tamamen yersiz değil ama siyasi yönetimin gerçekleri görmezden geldiği de ortada.

  Suriyeliler toplumsal bağı zayıflatıyor. Vatandaş kendi ülkesinde ikinci sınıf insan olduğunu düşünüyor. Devlet ile bağı zayıflayan insan tehlikelidir.
  1 -1 ... ali candan
 7. 7.
  ülkemiz neden kültür kan bagı olarak kardeş oldugumuz çin zulmüyle ezilen dogu türkistan a sessiz kalıyorda ermeni soykırımını ilk tanıyan filistin e, katar arakan ya da suriye ye öncelik veriyor. sebebi arap sevdası ile yatıp kalkan arap sevicilerin bu kültürle türkiye yi asimile altına almak istemesi olmasın.
  ... sizene benden