bugün

bazı dengesizlerin kurdukları cümledir .

o dengesizleri biraz aydınlatayım .

eğer Türkiye ile suriye arasında savaş çıkarsa , savaş sadece Hatayda yapılmayacak .

suriyenin roketleri istanbulu bile vurabilecek menzil alabiliyor .

hangi savaşta olursa olsun devletler her zaman büyük şehirleri hedef alır .

Abd nin ırak işgalinde bağdatı nasıl yerle bir ettiklerine hepimiz şahidiz .

o yüzden eğer savaş çıkarsa , Ankara , istanbul , izmir , Antalya , Mersin gibi büyük şehirler Suriye , iran ve Rus Roketlerinin ilk hedefleri olacaktır .

Suriye iran ve Rus roketleri yukarıda saydığımız bütün şehirleri vurabilecek menzili alabiliyorlar .

ayrıca böyle bir savaş çıktığında Ruslarda işin içine girecek .

(bkz: kırım)

ruslar zaten akdenizde , ve böyle bir savaş olduğunda Akdenize kıyısı bulunan şehirlerde ilk hedeflerden ve ayrıca istanbulu da unutmayalım .

yani savaş çıktığında %45 ' i ilgilendirir bu savaş beni ilgilendirmez diyemezsiniz .

çünkü roketler sadece hatayı vurmayacak , haberiniz olsun .

özellikle sizin gibi gerizekalıların oldukça fazla olduğu şehirler hedef alınacak , çünkü sizin gibi gerizekalıların büyük bir kısmı büyük şehirlerde ve Savaşta ilk Hedefler de Büyük Şehirler .

bu yaptığımız yoruma şimdilik bazı gerizekalılar gülebilir ama savaş çıktığında ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız .
Tek çıkar yol savaş mı barış içinde yaşamk olmuyor mu dedirtecek söylem. Savaşın nasıl, ne şekil, kimlerin yardım edeceğini hatta füzelerin menzilini bile hesaplaşmışsında neden barış için bir düşünce fikir oluşturmuyorsun. Barış içinde yaşamak bu kadar mı zor.? Atılan bombaların muhalifler veya başka örgütlerin atmadığı ne malum..?
aynen öyledir. sözde %50 lik kesim gitsindir.
(bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
barış olasılığını aklının ucundan bile geçirmeden "savaş, savaş, savaş, savaş" diyenlerin götlerinden element uydurmalarıyla ortaya çıkan "saçmalık"

evet beni ilgilendirmiyor suriye'de kimin öldüğü, mısır'da kimin idam edildiği. çok meraklıysanız siktirin gidin savaşın amk malakları.
Suriye daha kendi kuzeyini kontrol edemiyor adamlar orada devlet kurdu orayı vuramıyor istanbul'u vursa ne vurmasa ne ayrıca sikkim de mi değil. AKP yardıkçısı % 45 i ilgilendirir.

ne demişti Joseph Goebbels "halk bu kaderi kendi seçti şimdi kellecikleri kopacak hiçbir acıma duymuyorum."

aynen öyle Suriye Türkiye yi vurmuş Türkiye orayı vurmuş hiç sikimde değil. Vuruşun amk sığırları.
savaşmayı sizden öğrenecek değiliz.
suriyedeki savaş beni şöyle ilgilendirmez ülkemle birlikte o savaşa girmem.
savaştan korkan tırsak çapulcuların aramızda olduğunu gösteren yazı.
suriye'de ki savaş beni ilgilendirir elbette ancak ülkemin başbakanı suriye'de görev yapan askerlerimize roket atmayı düşünüyorsa, o adama güvenip de girmem böyle bir işe. ülke artık milletin değil akp'nin. bunu hepimiz biliyoruz. yargısından polisine askeriyesinden istihbaratına kadar her kurumda akp egemen. ben bu hırsızların, katillerin, din sömürücülerinin ipiyle ne kuyuya inerim ne de ülkemin inmesine izin veririm.
şöyle de denilebilir.

"suriye ile savaşa girersek eğer hatırlarmısınız bilmiyorum 1. körfez savaşında amerika ırak'ı vurduğunda savaşa girmediğimiz halde türkiyede olanları.

çok değil lan daha 21 sene öncesi. ben iyi hatırlıyorum savaş ekonomisi yüzünden ülkenin nasıl dibe çöktüğünü, insanların nasıl işsiz kaldığını, savaşmadık bile orda ha haberin olsun. belki çocuktun belkide portakaldaki vitamin bile değildin hatırlamaman normal.

canlı yayında naklen savaş izlettiler bize. dünyada naklen yayınlanan ilk savaştı körfez savaşı. dolar aldı başını gitti paramız kuş oldu uçtu. turist gelmedi lan memlekete yanıbaşımızda savaş var diye.

sen şimdi sanıyormusun ki biz suriye ile savaşırsak herşey güllük gülistanlık olacak. belki o ağır silahlar bize kadar gelmeyecek gelmeyecek de güzel kardeşim o savaşın bedelini kim ödeyecek sanıyorsun? kimisi canıyla,

kimisi savaşa göndermek zorunda kalacağı öpmeye kıyamadığı evladıyla, kimiside cebinden ödeyeceği vergilerle. o silahlar her türlü kazık olarak bizim götümüze girecek canım kardeşim.

kabahat senin demeye dilim varmıyor ama..
Yavşak, bencil insan tavrıdır. Bugün sağlamsın ve keyfin yerinde, yarın ne olacağını bilmiyorsun... 4 sene önce suriye'deki kardeşlerimiz de bilmiyordu.

4 dakikalık şu videoyu izleyin. Video kesinlikle +18'dir arkadaşlar uyarmadı demeyin; http://www.dailymotion.co...yapa-yapa-oldurduler_news

bu hayatı ve yaşadıklarını onlar istemedi..
bakın arkadaşlar ben savaş yanlısı değilim .

Türkiye ile suriye nin savaşa girmesinide istemiyorum açık söyleyeyim .

ama ha öyle ha böyle bir savaşa girdiğimiz zaman mecburen vatanımızı savunmak zorundayız .

bakın Abd ırakı işgal ettiğinde kocalarının , çocuklarının yanında kadınlara tecavüz ettiler .

ve Ruslarında Abd den alt kalır yanı yok , aynı şeyi bizede yaparlar .

yani ruslar türkiyeye girdiğinde sen chp lisin senin anana bacına tecavüz etmeyecez , ya da sen mhp lisin sana karışmayacaz demeyecekler .

yani bir savaşa girdiğimiz zaman akp için değil , ırzımız ve namusumuz için savaşacağız .

çanakkalede ecdadımız niye savaştı ?

bizi 1 . dünya savaşına ittihat ve terakki sokmadı mı ?

eee ittihat ve terakki savaşa soktu diye ecdadımız " ya bizi ittihatçılar soktu savaşa , bana ne ittihatçıları tutanlar düşünsün mü ? " dediler .

tabi ki de hayır .

Türk milletinin ırzına namusuna ve dinine bir zarar gelmesin diye savaştılar .

yoksa çanakkalede savaşanlar , ittihat ve Terakki için savaşmadılar .

biraz kafanızı kullanın lütfen . inanın hiçbir partiyi tutmuyorum .

savaşda çıksa akp için savaşmam , Dinimin , Anamın bacımın ve diğer türk milletinin ırzına namusuna bir zarar gelmemesi için savaşırım .

ama kafanızı sabahdan akşama kadar boş siyasi argümanlarla doldurduğunuz için yazdığım yazının mesajınıda anlayamıyorsunuz malasef .
evet ilgilendirir insanlık için ama şunu da unutmamak gerek; suriye ile savaş çıkarmaya çalışmak beni daha çok ilgilendirir. bu ülkede neler olup bittiğini bilmeyen sadece trt1, atv, star gibi yandaş medyayı takip edip mal gibi yaşayan büyük bir kitle var. vah bizim halimize..
Suriye'deki savaş milli iradenin (%45) problemidir. Bizler (%55) yıllardır suriye'deki savaşa müdahil olmamızın felaket olacağını söyleyip durduk. Hatta son dönemde Rte'nin ülkemizi savaşa sokmak için bahane aradığı ses kayıtları da ortaya döküldü. Tüm bu uyarılarımızı dikkate almayıp, savaş çığlıkları atan RTE'ye %45 oy verenlerin savaşıdır bu. Biz savaş çığlıkları atan RTE'ye destek vermedğimiz için vicdanımız son derece rahattır, elimize kan bulaştırmayacağız. Böyle bir savaşta hayatını kaybeden her vatandaşımızın günahı %45'in üzerinedir.
AKPlilerin problemidir. Ülkeyi yöneten sizsiniz bütün dertler tasalar sizin olsun canlar.

(bkz: chplilerin tepkisizleşmesi)
saçmalık değil mantıklı olandır. evet suriyedeki savaş bizi ilgilendirmez ama suriye ile aramızda bir savaş çıkarılırsa mecburen bizi de ilgilendirecektir.
o savaşın bedeli sadece yüzde 45'in götüne girecek tabi. geri kalanlar da "beni ilgilendirmez yüzde 45'in sorunu" deyip eşli okey oynayacaklarmış.
türkiye gibi nato üyesi ve güçlü muttefikleri olan bır ülkede sivil hedefleri vurmak göt ister ki; rusya bile göze alamaz. sen o sikik beyninle akp ye oy ver. düşünme aşamasına henüz gelmediniz. o kısmı biz düşünürüz. ayrıca suriye bize değil, biz oraya girmeye çalışıyoruz. daha doğrusu siz %45'lik kesim. gidin askere, alın suriye'yi. akp için yaparsınız * ama ölünce cennet garanti sanmayın Hee. siz oraya işgalci olarak gideceksiniz.
güncel Önemli Başlıklar