1. 1.
  bazı dengesizlerin kurdukları cümledir .

  o dengesizleri biraz aydınlatayım .

  eğer Türkiye ile suriye arasında savaş çıkarsa , savaş sadece Hatayda yapılmayacak .

  suriyenin roketleri istanbulu bile vurabilecek menzil alabiliyor .

  hangi savaşta olursa olsun devletler her zaman büyük şehirleri hedef alır .

  Abd nin ırak işgalinde bağdatı nasıl yerle bir ettiklerine hepimiz şahidiz .

  o yüzden eğer savaş çıkarsa , Ankara , istanbul , izmir , Antalya , Mersin gibi büyük şehirler Suriye , iran ve Rus Roketlerinin ilk hedefleri olacaktır .

  Suriye iran ve Rus roketleri yukarıda saydığımız bütün şehirleri vurabilecek menzili alabiliyorlar .

  ayrıca böyle bir savaş çıktığında Ruslarda işin içine girecek .

  (bkz: kırım)

  ruslar zaten akdenizde , ve böyle bir savaş olduğunda Akdenize kıyısı bulunan şehirlerde ilk hedeflerden ve ayrıca istanbulu da unutmayalım .

  yani savaş çıktığında %45 ' i ilgilendirir bu savaş beni ilgilendirmez diyemezsiniz .

  çünkü roketler sadece hatayı vurmayacak , haberiniz olsun .

  özellikle sizin gibi gerizekalıların oldukça fazla olduğu şehirler hedef alınacak , çünkü sizin gibi gerizekalıların büyük bir kısmı büyük şehirlerde ve Savaşta ilk Hedefler de Büyük Şehirler .

  bu yaptığımız yoruma şimdilik bazı gerizekalılar gülebilir ama savaş çıktığında ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız .
  1 -9 ... cikooo
 2. 2.
  Tek çıkar yol savaş mı barış içinde yaşamk olmuyor mu dedirtecek söylem. Savaşın nasıl, ne şekil, kimlerin yardım edeceğini hatta füzelerin menzilini bile hesaplaşmışsında neden barış için bir düşünce fikir oluşturmuyorsun. Barış içinde yaşamak bu kadar mı zor.? Atılan bombaların muhalifler veya başka örgütlerin atmadığı ne malum..?
  ... mirasss
 3. 3.
  aynen öyledir. sözde %50 lik kesim gitsindir.
  (bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
  2 ... mojito yapmayi bilmeyen barmen
 4. 4.
  barış olasılığını aklının ucundan bile geçirmeden "savaş, savaş, savaş, savaş" diyenlerin götlerinden element uydurmalarıyla ortaya çıkan "saçmalık"

  evet beni ilgilendirmiyor suriye'de kimin öldüğü, mısır'da kimin idam edildiği. çok meraklıysanız siktirin gidin savaşın amk malakları.
  1 -2 ... the kezban
 5. 5.
  Suriye daha kendi kuzeyini kontrol edemiyor adamlar orada devlet kurdu orayı vuramıyor istanbul'u vursa ne vurmasa ne ayrıca sikkim de mi değil. AKP yardıkçısı % 45 i ilgilendirir.

  ne demişti Joseph Goebbels "halk bu kaderi kendi seçti şimdi kellecikleri kopacak hiçbir acıma duymuyorum."

  aynen öyle Suriye Türkiye yi vurmuş Türkiye orayı vurmuş hiç sikimde değil. Vuruşun amk sığırları.
  2 ... delegado zero1918
 6. 6.
  savaşmayı sizden öğrenecek değiliz.
  ... cileksultan
 7. 7.
  suriyedeki savaş beni şöyle ilgilendirmez ülkemle birlikte o savaşa girmem.
  ... the green
 8. 8.
  savaştan korkan tırsak çapulcuların aramızda olduğunu gösteren yazı.
  -2 ... smyynntrlu
 9. 9.
  suriye'de ki savaş beni ilgilendirir elbette ancak ülkemin başbakanı suriye'de görev yapan askerlerimize roket atmayı düşünüyorsa, o adama güvenip de girmem böyle bir işe. ülke artık milletin değil akp'nin. bunu hepimiz biliyoruz. yargısından polisine askeriyesinden istihbaratına kadar her kurumda akp egemen. ben bu hırsızların, katillerin, din sömürücülerinin ipiyle ne kuyuya inerim ne de ülkemin inmesine izin veririm.
  2 ... hybris
 10. 10.
  şöyle de denilebilir.

  "suriye ile savaşa girersek eğer hatırlarmısınız bilmiyorum 1. körfez savaşında amerika ırak'ı vurduğunda savaşa girmediğimiz halde türkiyede olanları.

  çok değil lan daha 21 sene öncesi. ben iyi hatırlıyorum savaş ekonomisi yüzünden ülkenin nasıl dibe çöktüğünü, insanların nasıl işsiz kaldığını, savaşmadık bile orda ha haberin olsun. belki çocuktun belkide portakaldaki vitamin bile değildin hatırlamaman normal.

  canlı yayında naklen savaş izlettiler bize. dünyada naklen yayınlanan ilk savaştı körfez savaşı. dolar aldı başını gitti paramız kuş oldu uçtu. turist gelmedi lan memlekete yanıbaşımızda savaş var diye.

  sen şimdi sanıyormusun ki biz suriye ile savaşırsak herşey güllük gülistanlık olacak. belki o ağır silahlar bize kadar gelmeyecek gelmeyecek de güzel kardeşim o savaşın bedelini kim ödeyecek sanıyorsun? kimisi canıyla,

  kimisi savaşa göndermek zorunda kalacağı öpmeye kıyamadığı evladıyla, kimiside cebinden ödeyeceği vergilerle. o silahlar her türlü kazık olarak bizim götümüze girecek canım kardeşim.

  kabahat senin demeye dilim varmıyor ama..
  ... kuccukpirens