bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  sürmekte olan çatışmalarda en kopmaya müsait halkadır.
  güç dengesinin çok değişken olduğu bir savaş atmosferinde, çıkar koşusu yapan sözde demokrasi nakliyecileri, küçük gruplara yardımda bulunarak olayların akışını değiştirmektedir.
  1 ... sabah sabah
 2. 2.
  en zayıftan en güçlüye sırasıyla:
  ışid
  suriyeli muhalifler (en fazla 1 sene daha direnebilirler, o da türkiye'nin çabaları ile olur)
  kürtler ve abd
  israil
  türkiye
  iran
  esad ve rusya
  2 -7 ... kavunvebira
 3. 3.
  artık şu savaş bitsede gitsek türkiye haritasındaki dağları şehirleri bile bilmeyen bize suriye haritasını ezberletti yaf.
  1 -3 ... gezi parki direniscisi
 4. 4.
  esad fanboylarının en güçlü esad dedikleri taraflar. ahah solcular bu kafaya nasıl ulaşıyor çok merak ediyorum. pkk'da böyle, ''20 uçak düşürdük, 256 tank imha ettik'' gibi.
  ülkenin büyük bölümü pkk, öso, ışid elinde olan bir denklemde, ordusunun %75'ini kaybetmiş bir denklemde, şam'ın belirli bölgeleri ile tartus limanından dışarı çıkamayan biri nasıl güçlü oluyormuş anlatsanız da dinlesek? rusya'ya gelecek olursak, şu an bildiğim kadarıyla 13'e yakın amerikan üssü var suriye'de. geçen hafta deyrizor'daki abd bombardımanında iranlı milisler ölürken içlerinde rus wagner timleri askeri uzmanları olduğu bilgisi vardı. abd'nin bugünkü açıklamasında da biri rus tankı vurduklarını söyledi. israil şam'da iran karargahlarına bombardıman yaparken neredeydi bu s-400'ler, ruslar, iranlılar? s-200 ile uçak düşürdüler, pilotları sağ kurtuldu israil topraklarına geçtiler, ki bu da israil'in bilerek düşürttüğü söylendi, çünkü israil 3 yıldır bombalıyor suriye'yi hiçbirinde kimsenin sesi çıkmamıştı.
  bu olaylar son günlerde yaşandı. ama esad fanboylarının güçlüler sıralamasında esad birinci ahah. bunlar hep flakka etkisi olsa gerek.
  3 -5 ... kansu gavri
 5. 5.
  Bazi mallar ciddi ciddi
  Esadin Veyahut Baasin suriyeden iktadari birakip siyasal islama birakacak zanediyo
  Gerizekalilar...

  Kardes biz rusyadan izin almadan
  Degil F-16
  ihalari
  Bile ucurtamiyoruz
  Suriyede
  sen neyin kafasindasin
  Abd pyd yi nasil kullaniyosa
  Bizde öso ayni sekilde
  Kullaniyoruz
  Ikiside Mayim Esekleri
  Suanda suriye haritasina baktiginda ulkenin 3/2 si
  Nufusun da %80 ni
  Senin bok Attigin Esadin hakimiyetinde
  Yasiyor
  Size kalsa Esad kotu
  Ama isi Nusara el kaide cici...
  (bkz: Ha siktir bok)
  5 -2 ... hayat zor bea
 6. 6.
  Beşşar Esed veya PKK'dır.
  Rusya'yı ayrı bir taraf, esed'i ayrı bir taraf olarak; amerika'yı ayrı bir taraf, PKK'yı ayrı bir taraf olarak düşünürseniz durum böyledir. Ne kadar aynı safta olsalar da. Ha en zayıf ittifak olarak düşünürsek durum değişebilir.

  Ben Özellikle PKK'ya çok gülüyorum, bir gecede kobani'nin kırsalını, iki haftada şehir merkezinin %80'ine kadar kaybedip aylarca süren ABD desteği ile arkayı kurtarmak, sonra ışid'i biz yendik havalarına girmek falan ahahahahahahahah
  1 ... sacma sapan konusan adam
 7. 7.
  Savaş değil öncelikle terörle mücadele yapıyoruz bunu bi belirtelim. Eğer afrin halkı bizi desteklemezse ya da sivil üniforma giymiş PKK ya sivil muamelesi yaparsak zayıf yanımız bu olur.
  -1 ... cingibicocuk
 8. 8.
  beyni yok fikri var amk, esad'ın gideceğini sanan net geri zekalıdır, hakaret olsun diye söylemiyorum. a haberi kapat, reisini fazla dinleme çomar.
  https://syriancivilwarmap.com/
  -1 ... kavunvebira