bugün

insan bunları görünce ayrılıkcı türklere hak vermeden edemiyor. Vereceksin güneydoğuyu ülkenin geri kalanı huzur içinde yaşayacak.
Yukarda bir arkadaş bulgarların göçmen olarak alındığını söylüyor. Muhtemelen mülteci ve nüfus değişimi hakkında bir bilgisi yok.
Gelen bulgarlar bulgaristan' da yaşayan türk ve müslümanlardır. Hepsi gelip çalışmış, evlerini alıp çocuklarına eğitim aldırmışlardır. Suriyeliler gibi devletin sırtına yük olmamışlar, plajlarda eşlerimize, kızlarımıza bakmamışlardır. Suriyeliler gibi kontrolsüz üremememişlerdir. Eğer bakarsanız çoğu en fazla iki çocukludur.
Suriyeliler ise mülteci olarak gelmiştir. Mülteci demek savaştan kaçıp sığınan kişi demektir. Devlet bakmak zorundadır. Devletin nasıl baktığı ise ayrı bir tartışma konusu. Kahvede oturan dayılar bile 'sınıra uçuşa yasak bölge kurup, mültecileri burda tutmayı' dile getirirken ülkenin şehirlerine kontrolsüzce salınan bu insanlar ülkenin yıllardır sağlanan her gelişimine darbe vurmuştur.
ilk olarak aşısız olarak gelen bu sığınmacılar ile görülmeyen çocuk hastalıkları görülmeye başlandı.
Bu kişilerden kontrolsüz kan alındı. Geçen gün ekşi sözlük' te başlığı açıldı. Kızılay' ın kan sorunu var.
işsizlik sorunu var. Sevmedikleri muhalif kesime bir şey olmaz. Bizlerin zaten nitelikli eğitimi, işleri, mal ve mülkü var. Her an yurtdışına çıkabilecek iş imkanı yaratabiliriz. Ancak mavi yakalı akpliler kendi işlerini kaybettiler.
Mültecilere para harcandığı söyleniyor. Sadece para yardımı yapıp hayatta kalmaları sağlanıyor. 40 milyar euro para harcanan bu insanlar hiçbir şekilde ülkenin dinamiklerine uyum sağlamıyorlar. Bunun için eğitilmiyorlar. Almanya aldığı mültecilerin çoğunu nitelikli, eğitimli kişilerden aldı. Kadınlarla konuşma konusunda bile eğitim veriyorlar. Ülkeye uyum sağlamaları için çalışıyorlar.
Yıllardır verilen emekleri çöpe attık. Hani ülke 30 yıl geriye gitti muhabbeti var ya gerçekten ülke 30 yıl geriye gitti. Düşünce olarak değil, fiziki olarak.
okul arkadaşım şam üniversitesinde doçent. geliri güzel. hayatını yaşıyor.

tayyibin çeçenistandan getirttiği maaşlı teröristlerin aksiyonları dışında olay yok suriyede.
beşar esad büyük adammış, ülkede istenmeyen ne kadar yobaz, eğitimsiz, gerici varsa hepsini bize iteledi, kendi mis gibi ülkeyi yönetecek...
20 sene sonra suriye hem eğitimde, hem ekonomide, hem sanatta bizi geçerse şaşırmayın.
Bize gelenler Suriyenin kürtleri. Orada adam yerine bile konmayan ipsiz sapsız tayfa hep. Bizdeki apaçiler gibi düşün.
anlaşıldı yaz tatilimi suriye'de geçiricem. önümde 2 seçenek var, ya suriye'nin bir plajında güneşlenirken arkadaşlarıma miami'deyim diye fotoğraf atıcam yada tatil köyü diye gittiğim yabani bir köyde ışid tarafından esir alınıcam.
bu aktroll tayfasına çok acıyorum cidden.
neyi savunuyorsunuz siz çocuklar?
5 milyon suriyeli pisliğin ülkemize hesapsız kitapsız alınmasını mı?
bunu savunan net olarak vatan hainidir.

al bak sadece 6 gün önce lazkiye plajı;
https://www.youtube.com/watch?v=7XYE4eEyzKE

ayrıca yukarılarda bir yazar da yazmış, gir instagrama "latakia" yaz karşına neler çıkacak?
misal şu video lazkiye plajından sadece 5 saat önce paylaşılmış.
https://www.instagram.com...1kN/?igshid=1l0ei094jpbra

neyi savunuyorsunuz gerçekten?
artık insan olup göte göt demeyi, hataları kabul etmeyi öğrenin bir zahmet.

bu adamlar suriye'de plaja gidebiliyorlar mı?
evet.
bize getirdiğiniz kakalaklar bayramda ülkelerine gidip gelebiliyorlar mı?
evet.

o halde neyi savunuyorsunuz?

çok seviyorsanız suriyelileri alın kendiniz bakın. bu sorumluluğu bana neden yüklüyorsunuz? 81 milyona neden yüklüyorsunuz? ben ülkemde suriyeli pislik istemiyorum. bu kadar net...
görsel
görsel

Ben küfür etmekten bıktım bunlara. Tez zamanda siktir olup gitmeleri temennisi ile. Ama yok sanmıyorum. Türk ırkını bitirmek amaçlı bunların hepsi. tıkır tıkır işliyor projeler. Hayırlı işler.
Suriye’de halihazırda idlib hariç çatışma yaşanmamakta bana göre Suriye’nin cebi dolu kesiminin de sıcak yaz günlerini plajda değerlendirmek istemesinden başka bir niyet aranmaması gerekli olan görüntülerdir.
Esed rejimi karşısında diye rejim tarafından fişlenmiş kişiler, aileler ülkelerine döndüklerinde direkt olarak terörist muamelesi göreceklerdir. Olayı bir videoya indirgemek olmamış. Oradan buraya kaçan kişiler Esed rejimi olduğu sürece ülkelerine geri dönemezler. Dönseler de ya idam edilirler yada hapislerde çürürler. Bunu tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok.
esad bu suriyeli hainleri almayacak. zaten bbc başta olmak üzere verdiği ropörtajlarda kaç defa bunu dile getirdi.
aynısı ülkemizde olsa siz ister misiniz?
ben çarpışacağım öleceğim çile çekeceğim ama ülkesini bırakıp kaçan hainler gelip benimle aynı haklara sahip olacak.
Onlar kafir suriyeliler. Gerçek müslüman suriye'liler Türkiye'ye hicret etti. Dini bütün müslüman suriye'li kardeşlerimize yardımcı olmalıyız. Onlar bizim din kardeşlerimiz.
Akşam pompa sabah huqqa çek babam çek közler seri olsun. Yarasın.
Ülkenin bütün çeri çöpü, işe yaramaz ne kadar tipi varsa bize geldi, adamlar resmen nefes aldılar... büyük sevap işledik...bu arada bizim ülke boka battı o ayrı konu...
Golden beach ve lattakia olarak instagramda aratın.
bunların hepsi gerizekalı ciziroğlu yüzünden oldu. hani şu stratejik derinlik isimli ne boka yaradığı anlaşılmayan kitabın yazarı...türkiye´nin başına o beyinsiz sardı bu belayı, başbakanken.

n´oldu, hani şamda namaz kılacaktık?...

akape´nin ne kadar vizyonsuz bir parti olduğunu esad türk milleti dediğimiz aptallar sürüsünden daha iyi anlayıp olayı ülkesi lehine çok güzel değerlendirmiş. böyle yapılır bu işler- helal olsun, adama.
Bu durum bence şuna benziyor bence varsayalim ulkenin dogusunda bir ic savas cikti ama siz gidip Bodrumda vs tatil yapan istifi bozulmamis zenginlerin hayatini cekiyorsunuz.
Fotoshop güzelmiş güle güle kullan biz bunu yemeyiz.

Dini kardeşlerimize helal hos olsun onlarin da hakki denize girmek.
Ayrica nusayriler son derece aydın ve batılıdır.

Esad da dahil nusayri kesim dinci yobaz arapları postalamak için yer arıyordu. Buldular.
Suriye de ne kadar dinci yobaz cakal varsa turkiye ye postaladılar. Geri almaya da niyetleri yok.
(bkz: ülkemde suriyeli istemiyorum)
(bkz: her türk aynı mı)

muhtemelen zengin kesimdir.
her suriyeliyi ösocu ahraru şamcı terörist mi sandınız!

ibretlik olmayan görüntülerdir.
birileri esadı devirmek uğruna teröristlere yardım etmeseydi suriyeliler bizim ülkeye gelmezlerdi.
suriye'de savaş falan kalmamıştır. günlük hayat çok canlı bir şekilde akmaktadır. bütün çakalı, selefiyi, hırsızı, haini bize kakalayan esed orada gerçek vatanseverler ile yeni bir ülke kurmuştur.
Esad akıllı adam hapishaneleri boşalttı ne kadar bok püsür varsa bize kitledi şimdi isviçre gibi olacak suriye.
güncel Önemli Başlıklar