1. 1.
    şiilerin-alevilerin, sünnilerin suriye'ye amerika müdahalesi istemesinden dolayı, sünnilere yaptıkları komik suçlama. bunu söylerken bir de ''bunların tarihi batı köpekliğinden ibarettir'' falan derler. bu namussuzların aşağılık iddialarına güzel bir cevap vermek boynumuzun borcudur.

evvela asıl amerikancılar, amerika ırak'ı işgal ettiği sırada ''amerikan işgaline karşı koymak caiz değildir'' diyen şii-alevi ayetullah sistani'dir; (bkz: amerikan askerine karşı koymak caiz değildir). bu fetvadan sonra ırak'ta işgalin ortasında mezhep savaşı başladı ve amerika'dan destek alan kahpe şiiler orda bugün şii-alevi iktidarı kurdular.

ikincisi amerikan müdahalesini isteyen sünni amerikancı oluyorsa, savaşın başından bu yana rusya'dan destek alıp, 2015 yılında rusya'nın askeri müdahalesine müsaade eden esat denen kahpe evladı ne oluyor? abd ile rusya'nın birbirinden ne farkı var? o da emperyalist, diğeri de. rusya lazkiye'de hava üssü kurmadı mı? bu emperyalizm değil mi kodumun anti-emperyalistleri sizi.

orda bir savaş var. gerçi savaş değil katliam ama neyse savaş diyelim. savaşın iki tarafı var;

bir tarafta hem devletin bütün kaynaklarını sivil halka karşı kullanan, rusya ve iran'dan da sonuna kadar destek alan hatta kendi ülkesinde rus generalden fırça yiyen esed( https://www.youtube.com/watch?v=aGOkUSLl48Y+ ), bir diğer tarafta batıdan sadece silah ve kaynak desteği alan muhalifler. bu savaşın galibi belli değil midir? muhalifler elbette batıdan müdahale isteyecek.

zaten ortada devlet otoritesi denen bir olay kalmamış, devlet kendi halkını katlediyor, yüz binlerce insan öldürülmüş ve bu rejim devam ederse üstlerindeki bu baskıcı rejimin devam edeceği aşikar, ben olsam ben de müdahale isterim.
    7 -6 ... jeffrey dahmer
  2. 2.
    dünyadaki en büyük abd yalakası suudilerdir. abd nefes almayin dese almazlar. iragi suriyeyi misiri lubnani bilmem suudiler tum bu karisikliklarda abd nin emri ile comak soktular komsularina.
    3 -4 ... mel mel bakan gibson
  3. 3.
    Şiaların yaptığı saçmalıktır. Suriye'deki ABD itlerini sünniyi geçtim müslüman kabul etmiyoruz ayrıca.

Beşşar iti ve avanesi de inşallah tez devrilir.
    1 -2 ... sacma sapan konusan adam
  4. 4.
    Suriye'yeki Sünni Türkmenleri Türkiye destekliyor. Dolayısıyla Amerikancı değil Türkiyeciler. Bu da iyi bir şey bizim için.
    2 -1 ... lord rick
  5. 5.
    görmek icin legolas'ın elf gözlerine ihtiyaç olmayan tabak gibi gerçektir.
    abd yat derse yatar zıpla derse kaç metre diye sorar bunlar?
    suriye krizinde sünnileri amerikancılıkla suçlamak
    2 -2 ... fanfan la tulipe
  6. 6.
    Öso isimli illegal örgüt ne için savaşıyor? Sünnilik. öso'yu kim kurdu? Abd ve erdoğan. Bunu bize kendi ağzıyla söyleyen kim? Erdoğan. Öso bugüne kadar en çok kimlerden destek aldı? Abd başta olmak üzere batı ülkeleri. öso'nun devirmek istediği esad'a en çok hangi ülkeler düşman? Abd başta olmak üzere batı ülkeleri.

Başka söze gerek var mı?
    2 -1 ... marjinal bir yurtsever
  7. 7.
    Hepsi değil, ama Olanları suçlarım.

ben de sünni olmama rağmen öncelikle kendimi lâik cumhuriyetin vatandaşı sayarım. Suriye sorununa bodoslama dalmanın acısını çekiyoruz. Daha önce bib defa yazdım. Türkiye, mezhepçi kafayla duvara toslar, ki tosladı da.
    -1 ... muhendis tarihci