1. 1.
    kadınlar gününde tekrar hatırlanan olay. bundan yıllar önce avrupa'da bir savaş suçları konferansında, 20.ve 21.yüzyılda işlenen savaş suçlarında tecavüzün silah olarak kullanılmasından bahsediliyordu. sempozyumda konuşmacılarla tartışırken konu suriye'ye gelmişti. türkiye'den bir katılımcı, rejimin imamının resmi olarak ''baas iktidarına karşı gelenlere tecavüz edebilirsiniz, cennete gidebilirsiniz'' diye fetva verdiğinden bahsetti. o imamın, resmi bir müftü olduğu ortaya çıkmıştı.

https://en.zamanalwsl.net/news/article/3131

bağımsız kaynaklara göre suriye'de binlerce çocuk ve kadın rejim tarafından tecavüze uğradı.

https://zeroimpunity.com/...-a-weapon-of-war/?lang=en

bunu bir savaş silahı olarak kullanıyorlar. halen hapishanelerde binlerce çocuk var kadın var, bunların da sistematik tecavüzlere uğradıkları bilgileri var. 2014-2017 arasında benzer tecavüz suçlarını ışid isimli terör örgütü de işlemişti.

liberaller olarak ortadoğu'yu hem baas gibi pisliklerden, hem ışid gibi pisliklerden temizleyeceğimize söz veririm. biz liberaller dünyayı daha güzel yapmak için varız. bu haşereler bu gezegenden yok edilecekler. sağlık bir dünya için. yaşasın kadın hakları, yaşasın insan hakları.
    1 -4 ... daikokuten
  2. 2.
    savaş zamanı olur böyle şeyler.
    1 -4 ... selia
  3. 3.
    rejim destekçilerinin ''olur böyle şeyler'' diyerek hoşlarına giden tecavüz suçu. işte bunların kafası türkiye'de iktidar olursa türkiye'yi nelerin beklediğini alenen görebilirsiniz.

"içerideki herkesin maruz kaldığı işkenceler yüzlerinden okunuyordu. 9. sınıfta bir kız çocuğu vardı. Ona odadaki herkesin gözü önünde 6 kişi tecavüz etti.
    *
    Bu nedenle ilk etapta işkence gördüm. Herkesin gözü önünde tecavüze maruz kaldım. 55 yaşındaki bir kadına dahi tecavüz edildi." dedi.
    *
    "Oraya onurunuzla girersiniz ama onurunuzla çıkamazsınız. Kadınlara defalarca tecavüz ve işkence ediliyordu. Ben hücrede kalıyordum ama işkence ve eziyet seslerini duyuyordum. O sesler kulağımda, beynimde. Unutulmaz." dedi.
    *
    "Sorgu odası tek yataktan ibaret bir yer. işkencenin sınırı yok. Saat gece 12'den sonra ne olurdu bir bilseniz. Komutan Süleyman, en güzel kızları seçip odasına getirtirdi. Ofisinde iki oda vardı. Arka oda tecavüz odasıydı. 'Allah için yapma' derdim. 'Allah yoktur' derdi. 'Peygamber için' derdim. 'O izinde' derdi. 'Kim daha tatlı? Özgür Suriye Ordusundakiler mi, biz mi?' diye iğrenç sorular sorardı. Tecavüze uğrayan bir kız hamile kaldı. Hamileyken de tecavüze uğruyordu. 6. ayında doğum yaptı. Çocuğunu önünde kurşun sıkarak öldürdüler. O kız aklını oynattı. Şimdi ailesi onu iple bağlıyor. Başka bir arkadaşım 3. sınıf tıp fakültesi öğrencisiydi. Bekardı. Ona da tecavüz edildi. Sefire bölgesinden Ahmet diye bir genç vardı, bizim yakarışlarımızı duydukça ağlardı. Her gün sabah işkence. Akşam tecavüz. Kimse bize duyarlı olmadı. Sesimiz duymadı. Ne yaptık? Yaralılara yardım ettik. Muhasara altında olan ailelere gıda gönderdik."
    http://www.haberturk.com/...kisi-tecavuz-etti-1865070

ama merak etmeyin, biz liberaller destek verdiğimiz partiler, devletler, güçlerle bir olup bütün bu haşereleri temizleyeceğiz. bu tarz suçları olumlayanlar da liberal dünya'nın gazabından kurtulamayacaklar. tarihe not düşelim.
    1 ... daikokuten
  4. 4.
    hep aynı şey.
    erkekler savaşır.
    olan kadınlara ve çocuklara olur.
    ... radiolarian
  5. 5.
    Suriye'de, Beşşar Esed rejiminin cezaevlerinde 4 yıl yasa dışı tutulan, işkence gören, tecavüze uğrayan ve Türkmen Muntasır Billah Tümeni'nin girişimleriyle eser takası ile özgürlüklerine kavuşan kadınlar, yaşadıkları zulmü unutamıyor.

Yaşadığı zulmü anlatan Rima A, "Gözaltındayken her gün dövdüler, falakaya yatırdılar, 100 sopa attılar. Bir süre sonra acıyı hissedemiyordum, sadece 'Allah, Allah' diye bağırıyordum. Her türlü cinsel tacizde bulundular, onların istediklerini söylemezsem tecavüz edeceklerini, hatta kız kardeşlerimi, çocuklarımı yakalayıp onlara da tecavüz edeceklerini söylediler." diye konuştu.

Cezaevinde 30 kişi konulan daracık koğuşlarda kaldıklarını, düzenli olarak sistematik işkenceye uğradıklarını anlatan Rima A, kadınların büyük bölümünün cezaevinde tecavüze uğradığını, bazı kadınların ise bu nedenle hamile kalarak doğum yaptığını söyledi.

Türkmen Muntasır Billah Tümeni 1'inci Tugay Komutanı Muhammet Paşa ise Esed rejiminin askerleri tarafından cezaevlerine gönderilen, işkence gören, tecavüze uğrayan kadınların yaşadıklarının insanlık suçu olduğunu söyledi.
    http://www.gazetevatan.co...taciz-var--1149065-dunya/
    ... daikokuten