1. 1.
  Bir istihbarat devleti olarak bilinen Suriye’de halk devrim öncesi on yıllar süren olağanüstü hal yasalarıyla sindirilmiştir. Birçok analizde Suriye krızi, 17 Aralık2010 Tunus devrimi ile başlayıp Mısır, Libya ve Yemen’e sıçrayan Arap Baharı’nın bir sonucu olarak değerlendirilmektedir. Oysa bu devrimlerin her biri onlarca yıl süren baskıcı yönetimlerin bir sonucu olduğu gibi Suriye devrimi de, devrimlerin bir sonucu değil, 48 yıl süren olağanüstü hal, Hama katliamı, sosyal eşitsizlik, mezhep temelli yönetim ve bastırılmış özgürlük taleplerinin dışa vurumu olduğu düşünülebilir.
  3 -4 ... benimhalaumudumvar
 2. 2.
  Abd'ye biat eden bir lidere sahip olmadığı için.
  3 -3 ... bexdever
 3. 3.
  Beşer esad Amerika'nın istediği haracı vermediği için.
  1 -1 ... gokdelende kapici
 4. 4.
  Berlin duvarının yıkılması bir milat. Diğer tüm sebebler elbette baki.

  Berlin duvarının yıkılmasıyla 2 bloklu dünya düzeni tarih oldu. Elbette bunun değişik ülkelere ulaşması zaman alacaktır.

  Bugün bu ülkedeki Tayyip faktörü bu iki bloklu düzenin yıkılmasının türkiyede ki karşılığıdır. Yani bir çok Tayyip düşmanının derdi, laiklik yada Atatürkçülük değildir. O iki bloklu dünyaya ve türkiyenin oradaki yarı bağımlı rolüne meftundur, göbekten bağlıdır.

  Bunun en klasik örnekleri de, fetö dür, pkk dır, kemalistler dir.
  -1 ... tea man
 5. 5.
  amerika bu sefer itleri kürtlere suriyeyi işaret ettiği için. türkiye ile birleşip kedi olarakta isili saldı.
  it kediyi kovalarken ''ahanda çok gürültü geliyor buradan'' diyerek kapıyı kırıp suriyeye daldı yanında sopayla gelen arkadaşı erdoğanla birlikte.
  ... dergah sovalyeleri
 6. 6.
  araplar esad ın karısını sikmek istedi sonra esad anamı sikebilirsiniz ama karımı asla dedi.

  olayınözeti budur.
  -2 ... anthony