1. 1.
  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu güçlerinin 03.03.2018 tarihinde Afrin'in kuzeybatısındaki Raco beldesini ele geçirdikten sonra bir binanın üstünde bulunan Suriye bayrağını gönderden indirerek ayakları altında çiğnemişler.

  Bu eylemi ÖSO gibi profosyenel bir askerlik anlayışına sahip bir birim yapsa belki anlaşılabilirdi ama ajanslarda TSK'nın da adı geçti ve herhangi bir yalanlama da şimdilik gelmedi.

  Bizim hem ahlakımızda hem de askerlik kültürümüzde, askerlik hukukumuzda ele geçirilen bir ülkenin bayrağını alıp çiğnemek yoktur. Bunu en son Kurtuluş Savaşı'nın bitiminde izmir'de Yunan bayrağı indirilip Atatürk'ün ayakları altına serildiğinde onun davranışında gözlemleyebiliriz. Atatürk, bilindiği üzere Yunan bayrağını yerden kaldırtmış ve üstüne basmamıştır. Kaldı ki kurtardığımız ülke kendi ülkemizde.

  Şimdi terör sebebiyle girdiğimiz Suriye'de bu eylemi gerçekleştirdikten sonra dünya kamuoyuna işgalci olmadığımızı, sadece kendi güvenliğimizi almak için Suriye sınırları içinde bulunduğumuzu anlatmak için daha çok çaba harcayacağız. Zaten ele geçirdikleri tepelerin orasına burasına "Önce Vatan" gibi yazıları taşlardan dokuyarak kendini şaibe altına sokan ülkemizin inandırıcılığı bu şekilde daha da azalacaktır.

  Bir de şunu düşünmek lazım. Bizim hükümetimiz de Suriye'deki Esad rejimi de bir gün bitip gidecek. Ama bu bayrak çiğneme olayı unutulmayacak. Tıpkı Amerikalıların bizim askerlerimizin başına çuval geçirmesi gibi olacak. Hem yakın gelecekte Afrin'de yaşanacak çatışmaları hem de daha uzak gelecekte iki ülke arasındaki ilişkilerin sağlığı açısından bu tip eylemlerden uzak kalınması gerektiğine inanıyorum. Onurlu bir davranış sayılmaz.
  4 -1 ... rick blaine
 2. 2.
  büyük gerzekliktir altın tepsiyle düşmanlara koz vermektir.
  1 ... senrey26
 3. 3.
  büyük gerzekliktir altın tepsiyle düşmanlara koz vermektir.
  ... senrey26
 4. 4.
  güzel bir harekettir. kameraya geçip, suriye bayrağını da açarak türklerle savaşmak için afrin e kardeşlerimizin yanına geldik demeyeceklerdi o zaman.
  ... birsabahgelecekkardanaydinlik