bugün

benim arkadaşım caferdir bu. soyismini verip rencide etmek istemiyorum şimdi. bizim bu cafer manyaktır. haftada bir aşık olur. bazen 3 günde bir bile aşık olabiliyor. aşık olduğu kızların listesini yapsan burdan köye yol olur. bir de yapışır böyle aşık olduğu kıza. sprey boya ile duvarlara 'seni seviyorum x' yazar, kızın kapısında yatar, yapar bunları.

45 kişiye aşık oldu desek, teklifini kabul eden kız 3 tür. bu adam öyle bir hale gelmiş ki artık, hep şöyle sayıklar;

'o kaybetti abi..'

gider mesela teklif eder, teklifi şöyle eder;

'seni çok seviyorum. kabul etmezsen sen kaybedersin.' ulan böyle teklif edersen tabi kabul etmezler. üzülüyor sonra bir de. söyledim bir kere yüzüne. dedim cafer olmaz böyle, nazik davran biraz.

'beni kaybetmek istemiyosan üstüme gelme' dedi.

herifi sürekli birileri kaybediyor lan. bir gün parlayacak, bir güneş gibi doğacak ulusumuza, ondan korkuyorum ben. g.t edecek hepimizi.

ama bence sadece cafer değil bu sürekli kaybedilen insan. bir gün bakkala gittim, dedim abi ekmek kaç para? ee haftada bir zam giydiriyorlar, takip edemiyorum piyasasını haliyle.

'40 kuruş' dedi. 'ohoo aşağıki bakkalda 30 kuruş' dedim. 'sen kaybedersin, istersen ordan al' dedi. adı cafermiş.

bence caferleri kazanmalıyız. kaybetmemeliyiz onları artık.

çevrenizdeki caferlere bakın bir. onlar da hep aynı mottoyu gevelemiyorlar mı? deneyin arkadaş, bir şey kaybetmezsiniz. belki caferi kaybedersiniz, bilmiyorum.

(aramızdaki caferler; kusura bakmayın hacı. bu dahil bütün genellemeler yanlıştır biliyorum.)