bugün

ipv4 altyapisi kapsaminda milyon dolarlik ip satin alan luzumsuz firma.
memnun olduğum sağlayıcı.

tv'den internete bağlanıp star wars'ı çevrim içi saniye durmadan izledim.

evet star wars serisine bugün başladım amk.
superonline kullanan biri olarak reklam politikasını iğrenç bulduğum firma. ne zaman bir caps sayfasına girsem, ttnet'i yıpratıcı viral reklam kullandıklarını görüyorum. çocuk gibi superman resminin altına superonline müşteri hizmetleri, gazman fotoğrafının altına ttnet müşteri hizmetleri gibi saçma sapan reklam yapıyorlar, iğrençsiniz.

bırak sürekli rakip firmayı karalamayı, kendine bak sen.

https://www.facebook.com/...34106/?type=3&theater
bağlatmak istediğimi söylediğimde turkcell bayisinden turkcell hattınız yoksa superonline de alamazsınız malesef yanıtını aldığım internet sağlayıcısı, bu işin aslı var mı bilenler yeşillendirsin sin sin (yankı efekti).
Bağlatmayı düşündüğüm internet sağlayıcısı. Üniversiteli kampanyası iyi gibi. Kullanan varsa bilgilendirsin lütfen. Ttnet ten iyi midir acaba?
uzun zamandır ttnet kullanıcısıydım. adamların tekelinden ve kafalarına göre şekillendirdiği tariflerinden bıktığım için üyeliğimi sonlandırdım ve daha farklı firmalardan fiyat almak için müşteri hizmetlerini aradım. en son telefon ettiğim firma da superonline oldu. bulunduğum konumda fiber bağlantı olup olmadığını kontrol etmek amacıyla adresim alındı kontrol edildi.48 saat içerisinde denizli bölgeden aranacağımı söylediler. teşekkür edip telefonu kapattım. ertesi gün sabah 10:00 da ben evde yokken modemi ellerine alıp kapıyı çalmışlar ailem de haberleri olmadığını, beklemelerini söyleyip beni aradı. ben de herhangi bir sözleşme yapmadığımı, sadece fiyat almak için aradığımı söyleyip çalışanlarını geri gönderdim. bu nasıl bir açlıktır nasıl bir saçmalıktır bilmiyorum ama gözümdeki turkcell değeri tamamen kayboldu. bir bilgi sormak için aradığınız firmanın ruh emici gibi üzerinize çökmesi hoş değil.
iğrenç bir servis sağlayıcı.
Ayın 15 inde arıza kaydı oluşturup sorunu giderdiklerini söylemelerine rağmen kopma sorununu tekrar yaşıyorum. Dün tekrar aradım ve tekrar arıza kaydı oluşturdular hadi bakalım.
Turkcell superonline hakkında farklı farklı yazılar yazılmış. bu kadar sorunu olduğunu bilmeyenlere yazıyorum bu yazıyı.

Turkcell superonline bireysel olarak istanbul ve diğer semtlerde bayilik üzerinden işlem yapar.yani bir yere bağlı değildir.kurumsal açıdan bakarsak istanbulda yaşayanlar bilir , superonline nın kurumsal işlerini şengüller yapar.superonline size 3 farklı internet hizmeti verir.

1- adsl sistem ;nedir bu adsl sistem ?superonline adsl de türk telekomun bakır kablo alt yapısını kullanır. bakır kablo eski sistem olduğu için ev telefonu üstünden bağlanır. evin içine apartmandan bir kablo gelmez. siz superonline dan internet aldım sanırsınız fakat kapınıza kadar türk telekom kabloları gelir. switch kutuları bunu superonline internet erişimi haline getirerek evinizin içine çeker. yani sizin aldığınız sistem 8 ve 16 megabit hızında olabilir en fazla. bakın en fazla diyorum adsl ve kablosuz bağlandığınız için bu bağlantı hızı çok daha düşük olur. sizin superonline adsl den aldığınız hizmete sövmeniz bir nevi türk telekomun superonline ile dalga geçmesinden kaynaklanır. sinyal göndermez , geçmek isteyenleri taşımaz vs vs

2- sistem vdsl hizmetidir. vdsl de de aynı şekilde alt yapı türk telekomundur. biraz daha hızlı internettir. adsl nin abisi olarak nitelendirilir . bulunduğunuz binada ki kablo sistemi vdsl hizmeti vermeye uygun ise yararlanabilirsiniz.

3- ve superonline ın superonline olma hizmeti ise fiber internettir.fiber internet nedir ? superonline a göre ışık hızında internettir. yıllarca türk telekomun alt yapısını kullanmış bu kuruluş fiberi türkiye ye getirip kendi alt yapısını oluşturmuştur. bakır kablo yerine cam fiber kablo kullanıldığı için ışık hızında sistemdir. binanızda alt yapı var ve sinyaliniz aktif ise fiber hizmetten yaralanabilirsiniz.en düşük 25 megabit en yüksek ise 1000 megabit (ki bu hızı türkiyede verebilen tek firma superonline dır) hizmet sağlar.kısacası türkiyede ki adsl sistem tamamen bitmeden kimsenin internet sorunu çözülmez.bu işin a sı b si c si yoktur.iyi internet istiyorsanız paraya kıymanız gerekmektedir.
aldıkları her kuruşu haram ettiğim şirket.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.