bugün

Korku dizisi olarak başlayıp zamanla macera dizisine dönen, bazı sezonlar epey saçmalayan dizi.
Yine de nasıl bağlandıysak her türlü saçmalığa rağmen bırakamıyoruz.
Özellikle içip içip izlemek ayrı bir keyif.
15x18. bölümü saçma olan dizi.

--spoiler--
ölüm yine öldü. castiel de öyle. çok saçma bir bölümdü. castiel salağı neyse de ölüm'ün ölmesi bayağı saçmaydı.
--spoiler--
ve 15. sezon 20. bölümü ile ekranlara veda etmiş olan dizidir. ilk izlemeye başladığımda kaç yaşındaydım bilmiyorum ama senelerdir izledim hep. şimdi bitince çok sevdiğim birinden ayrılmışım gibi hissettim.
Gönlüm razı gelip de sın sezona başlayamadığım dizi..dile kolay;15 sene..nasıl bi duygu bu;son günlerini yaşadığını bildiğiniz,üstelik çok da sevdiğiniz bir arkadaşınızı ziyaret etmek gibi..kesinlikle saçmasapan tv/dizi/film fanatiklerinden değilim..ama 15 sene işte..
koskoca 15 yıl, ilk bölümlere dönüp baktığımda ilk sezondan itibaren hem onlar hem biz büyüyüp yaşlandık. yeri geldi üzüldüğüm anlar oldu, yeri geldi aklıma dahi gelemeyecek şeyler oldu şaşırttı. her anı ayrı zevkliydi. böyle diziler çok büyük boşluklar dolduruyor her zaman bir umut vardır düşüncesini benimsetti. ve artık bitti... hoşçakal supernatural..
on beş yılın sonunda gelen final bölümü bir devrin kapanışıdır. liseden beri izliyordum. dördüncü sezondayken başlamıştım sanırım. izleyicisiyle gerçekten bağ kuran dizilerden biriydi. şehir efsaneleri, mitler, tanrılar, hayaletler hatta perileri izledik. aptal olduğumuzdan değil winchester kardeşleri sevdiğimiz için bu diziyi sevdik. bütün korku temasının içinde dizinin asıl konusu her zaman kardeşlik dostluk oldu. zaten izlediğim ilk yabancı dizi olduğu için de hiç unutmayacağım. teşekkür ederim.
(aşırı yakışıklı olmaları ve sam in dizideki her şeyden daha fantastik saçları da cabası.)
görsel
ah dean elmalı turtam. senin için yaptım. mekanın cennet olsun (oldu). aslında helva kavuracaktım ama böylesi daha yakışıklı oldu.
10uncu sezondan sonra izlemeyi bıraktığım dizi, ilk 5 sezonu efsanedir.
Başladığımda yaşım 12ydi bittiğinde 24,sözüm bu kadar.
görsel
özlemi geldi bugün ince ince. ah sam sırma saçlım.
Bölüm sonu şarkıları.. . Ah dean benim üzümlü kekim . Bu arada impalayı unutmayalım .
Espirilerin ve cehennemin kralı.

Ahhh crowley ..
ve 15. sezon 20. bölümü ile ekranlara veda etmiş olan dizidir. ilk izlemeye başladığımda 23 yaşındaydım, şimdi ise 35 yaşımdayım. senelerce izledim. ömrümün sonuna kadar izlemeye razıydım üstelik. şimdi bitince çok sevdiğim birinden ayrılmışım gibi hissettim. koskoca 15 yıl. ilk bölümlere dönüp baktığımda, ilk sezondan itibaren hem karakterler hem de biz büyüyüp, yaşlandık. yeri geldi üzüldüğüm anlar oldu, yeri geldi aklıma dahi gelemeyecek şeyler oldu, şaşırttı, yeri geldi “yohh ebesinin amı” dedirtti. ama her anı ayrı zevkliydi. böyle diziler çok büyük boşluklar dolduruyor, her zaman bir umut vardır düşüncesini benimsetiyor insana. ama bittikleri zaman geride daha büyük boşluklar bırakıyor. hele hele son bölüm. o metal dean’in sırtına değil, adeta benim sırtıma girmiş gibi acıttı. son zamanlarda ağlatmadığı kadar ağlattı. hoşçakal dean, hoşçakal castiel, hoşçakal crowley, hoşçakal supernatural.
hoşçakal...
En sevdiğim ve sıkılmadan izlediğim tek diziydi .. dean ve castielin arkadaşlığını unutmayacağım . Bölüm sonu şarkılarını açıp dertleneyim biraz .
Her bölüm farklı bir doğaüstü bir varlıkla uğraşıyorlar dizide.
korkulması gereken dizi değilmi ya? benim uykum geliyor izlerken bunda her zaman kahvaltıdan sonra izlememden dolayıda olabilir.
supernatural bir korku dizisi değildir, insanlar için tehdit oluşturan doğaüstü varlıkların 2 avcı kardeş tarafından avlandığı bir dizidir. her sezon işlenen ana bir konu vardır, bunun yanında seyirciyi dinlendirmek/sıkmamak için ana konudan bağımsız tek bölümlük konular da işlenir. 2005'te başlayan dizi 15 sezon devam etmiş ve 2020'de sonlanmıştır. 15. sezonunda bile halen ilk sezonlarındaki şeylere gönderme yapabilen, kurduğu karakter gelişimi ile ana 2 karakter dışındaki karakterleri de bize sevdiren bir yapım. popüler kültür göndermeleri fazlaca olmakla birlikte kendi özgü işleyişi ile de ayrıca renkli bir dizi olmuştur. dizinin bence en önemli özelliği, genel çizgisinden sapmamış olmasıdır. bu kadar uzun süren bir dizide bunu başarmak çok büyük başarıdır.

daha önce eşimle 12. sezona kadar izlemiştik. pandemi döneminde ara vermiştik ve geçen yıl 1. sezon finalinden başlayarak tekrar izleyip bitirdik. şimdi boşluğa düşmüş gibi hissediyoruz. başka bir şey izlemek keyif vermiyor. benzer dizi önerisi olan varsa yazabilir. bir ay sonra ilk bölümden başlarız herhalde tekrar.
Vay be ne izlerdim bu diziyi ortaokul ve lise yıllarında. ilk önce altyazılı çıkmıştı. Keşke Türkçe dublaj olsa ne gider derdim. tahmini bir yıl sonra Türkçe dublaj çıktı. Ne sevinmiştim o ara. Bir şeytanlı dizi.
Lise zamanlarımda TV de dört gözle beklediğim, her bölümünü okulda ki arkadaşlarımla paylaştığım güzel bir diziydi. Halen en baştan en sonuna kadar sıkıldıkça sezon sezon izlerim. En sevdiğim bölümü ise dean'in hayvanlarla konuştuğu bölüm.
bence izlemeyin çok uzun Lucifer izleyin daha iyi en azından sadece 5 sezon.
güncel Önemli Başlıklar