bugün

Superman serisinin en kötü filmidir.Superman dünyayı nükleer silahlardan bir bir arındırıp birleşmiş milletlerde büyük alkış toplarken hapisten kaçan lex luthor silah sahiplerinden para kırmak için nükleer adam adında egzantirik ve gayet spastik bir karakter yaratır.Ve ikisinin savaşı anlatılır.Film bir kere senaryosu bakımından ve en başta nükleer adam faciası bakımından fecidir ancak oyuncuların yaşlanmış olmasını görmek daha fenadır.izlenmemesi daha doğru olduğunu düşündüğüm film.
Christopher Reeve in son kez rol aldığı filmidir.
inanılmaz bir hayal kırıklığıyla izlediğim filmidir. hani diğer 3 superman serisi sinemada teknolojinin henüz "o" seviyelere gelmediği zamanlarda çekilmişti. bi şeyler hoşgörülebilirdi ki görüldü zaten. kaldı ki ilk 3 film kötü filmler değildi hem zamanlarına hem de günümüze göre. ama gel gör ki 4. film tam bir felaket. 1987 yılında çekilmiş bu filmde insan ister istemez o zamanın teknolojisinden bi şeyler bekliyor, görmek istiyor. 1987 ne ki demeyin; terminator 1984 te, geleceğe dönüş 1985 yılında çekilmiş filmler. e bu filmlere bakarak insan superman filminde ister istemez görsel ve işitsel bir şölen bekliyor ama nafile. o zamanın teknolojisini bırakın, 1980 başlarındaki efektler bile ortadan kaybolmuş. filmdeki türlü çeşit tutarsızlığı, bilim kurgu filmlerinde dikkat edilen mantık hatalarını (misal olay gelecekte de geçse insan uzayda nefes alamaz ama bu filmde alanını gördüm, kahroldum), konunun ve oyunculukların berbatlığından geçtim, o gülüşü herşeye bedel christopher reeve abim bile kurtaramamış filmi, madara olmuş.
superman filmlerinin en kotusudur, ama bu filmi nedense severim heralde reeve'in son kez gozukmesinden dolayi.
bu filmde bayan teschmacher'ın olmaması üzmüştür.

--spoiler--
lex luthor'ın piç yeğeni olayı anca bir yere kadar kurtarabiliyor. filmin paso nükleer adamın yakıp yıkmalarıyla ve superman ile kapışmalarıyla geçmesi de kolaya kaçma olmuş. ama yine de seri eksik kalmasın diye izliyoruz haliyle.

bu arada nükleer adamın kolları göğsünde kavuşturup yanardağa dalma ve içinden geçip ortalığı mahvetme sahnesi bombaydı.
--spoiler--