1. 1.
  kurban kesimine vahset diyen insanın yakın akrabasıdır. malum hem herkesin önünde hem de kan akıtılarak yapılıyor. çocukların da psikolojisi bozuluyor. nedir bu pilava kuşbaşı et arama sevdası?

  not: nasıl? yeterince modern ve çağdaş görünüyor muyum?
  7 -4 ... moooooon
 2. 2.
  (bkz: ucundan accuk halbuse)
  3 ... ankarakarakedisi
 3. 3.
  sünnet olmayı reddeden insandır. Kendi bilir.
  1 ... kizilmaske
 4. 4.
  sırf sünnetin dini bir vecibe olmasından kaynaklanır. mesela sünnet dini bir uygulama olmasa şöyle moda olan bir akım olsa eğer sünnetli değilse koşa koşa gidip ilk sünnet olacak kişidir. ama işte dini bir uygulama olduğu için hemen karşı çıkan insandır.
  6 -3 ... kalem kutusu
 5. 5.
  afrika'nın ilkel kabilelerinden kalan bir alışkanlık olduğunu düşünürsek gayet vahşidir. ilginç olan şudur; afrika'nın ortasında, bölgesindeki bir puta taparken neden kalkıp kızının klitorisini sünnet etmek ister? acaba bu kadınları sünnet etme fikrini nasıl kazanmışlar? arapların kültürlerini hangi toplumlar yönlendirmiştir? araplar , arabistan'a nereden göç edip arap adını almışlardır? orta asya'dan göç etmedikleri açık sanırım.
  1 -2 ... kisa sureli bellek kaybi
 6. 6.
  kabuklu gezmeyi yeglemis insandir. lakin modern tipta sunnetin erkek sagligi icin faydali oldugunu kabul etmis ve tesvikte bulunmaktadir. demek ki vahset saymak harbiden yobazlikmis.
  2 -3 ... bakbibak
 7. 7.
  ileri sürüldüğü gibi birçok faydalası olmayan, aksine milyonlarca yıllık evrimsel sürecin mükemmelliğine karşı durularak yapılan bağnazca ve muhafazakarca bir işlem karşısında bilim insanının duruşu. Bu işlemin bir çok eksi özelliğe sahip olduğu(cinsel hazda azalma, hastalıklara karşı korumasızlık) ispatlanmış, ileri sürülen faydaları hakkında bilimsel bir kanıt bulunamamıştır.
  (bkz: sunnetin zararlari)
  3 -3 ... cettox
 8. 8.
  müslümanların ve yahudilerin zevk almak, zevk vermek için değil, ibrahim a.s.'ın sünneti diye ucundan azcık kestirdiğini bilmeyen kişilerin söylemidir. dindar insan; işin tıbbi zararına ya da faydasına bakmaz, bilakis ahirette alacağı mükafata bakar. dünye gelip geçicidir, ahiret ebedidir. *

  hazır değinmişiken şunu belirtmekte fayda var. ucundan kestirme olayı sünnettir, farz değildir. iş bu sebeple ucundan azcık kestirmeyen ne kafir ne de günahkar olur. sadece bir sünneti yerine getirmemiş ve bu sünnetten kazanacağı mükafatı reddetmiş olur. diğer kişler tarafından "büzüğü yemedi kestirmeye" tarzı alaylarla muhatap olması ise kesinlikle dini değildir.
  3 -1 ... ankarakarakedisi
 9. 9.
  kafa kesmekle (artık üst kafa, alt kafa farketmez bunlar için), kan akıtmakla dinin gereklerini yerine getirdiğini sanan kişilerin yaptıkları işin değil, uygulama şeklininin vahşeti karşısında dehşete düşmüş, aklını fikrini kullanan kişi.

  çok gereksiz ve de zaralı bir şey olsaydı elbet yaratmazdı yaratan, biz kullarına mı kalmış yüce mevla nın yarattığını kesip atmak.

  (evrim teorisine girmiyorum, zaten anlamaz bu başlığı giren ve de destekleyen)
  1 -4 ... sauron
 10. 10.
  24 ugandali erkekle yapılan bir deneyde 12 erkek sünet edilip 12si ise sünetsiz olarak aidsli kadinlarla birlikte olmuşlardir ve sünetli erkekler aids virüsü kapmamıştır.
  1 -1 ... bana bira ver