1. 1.
    Tipik siyasal islamcı riyakarlığı.
    Sultanahmet bomboş duruken ayasofya cami olsun diye dolanır ortada.
    Tabi ayasofya ibadete açılabilir girişte 70 tl verdikten sonra neden olmasın.
    14 -11 ... federal almanya
  2. 2.
    aslında haklı bir söylemdir.

gün gelecek, devran dönecektir. birgün iki camii de dolu göreceğiz.
    2 -11 ... bittimiacaba
  3. 3.
    Mesele camiinin doldurulması değil!

Ayasofya camii fethin sembolüdür ve buraların islam diyarı olduğunun nişanesidir.
    7 -6 ... kurmay albay
  4. 4.
    Şekilci müslümanlığın hüküm sürdüğü yurdumuzdaki absürd fantazilerden biri sadece. Caniler, sapkınlar, hukuksuzluk, hırsızlık, talan kol geziyor yurdun her karışında ama dertler başka oluyor. Şeklen müslüman maneviyatta dejenere olunca böyle oluyor işte. Her şey tamam bir tek ayasofya kaldı geriye?

Edit; bir örnek vereyim. Bir siyasetçi çamlıca camisinde 60 bin kapasiteye ne gerek vardı? Bu kadar masrafa gerek yoktu dedi diye sosyal medyadan kampanyalar başlattı bu şekilci müslümanlar ve açılışında tam kapasite dolu olarak namaz kılındı. Tam kapasitede namaz kılınmasına tek bir itirazım dahi olamaz. itirazım bir daha asla tam kapasite namaz kılınamaması. ikincisi yaşandı mı tam kapasitede cemaat oluşmasının? Hayır. işte bahsettiğim şeklen müslümanlık tam olarak budur. Ayasofya dırdırı da bir başka şeklen müslümanlık çığırtkanlığıdır. Memlekette deist ve ateist patlaması yaşanıyor ve bu insanlar önceden müslümanlardı. % 99'u baz alarak söylüyorum. Ulan ne oluyor? Bu ne biçim iştir? Hani en dindar dönemi yaşıyorduk? Bu dinden çıkan insan sayısı neden var? Gibi gibi soruları sormayı bir tanesi akıl bile edemez. Böyle tiplerin vatanseverliği de şeklen olur. Çakmadır. Çok fazla böbürlenirler, sesleri çok çıkar. Tesiri yoktur benim için orası ayrı konu. Bu halde olmamızın sebebidir böyle kişiler ama maalesef idrak edebilecek kabiliyete sahip değiller. Allah hayır etsin gidişatımızı. Amin.
    1 ... huzursuz adam
  5. 5.
    lan ben ikisinde ayrı ayrı ibadet edemez miyim, sen sofraya oturunca sıra sıra mı yiyorsun. bir çeşit bitmeyince ötekinden yemiyor musun olum.

ikisi de ayrı tad ayrı lezzettir bu iki caminin ve bu iki camide ibadetin.

ben belki sabahı ayasofyada öğleyi sultanahmette kılacam.
    sanane.
    3 -9 ... telefoncu ekrem ii
  6. 6.
    işte Ayasofya Cem evi olsun 3 milyon sivaslının %de kaçı alevidir. Doldurunuz orayı.
    1 ... uzay muhtari
  7. 7.
    tamamen laf-ı güzaftır...

ayasofya'nın kızıl komünist bir iktidar tarafından ibadete açılması olasılığı, dinci bir iktidar tarafından ibadete açılması olasılığından kat be kat yüksektir..

yahu ayasofya müze haliyle para basıyor.. eğer cami olursa masraf kapısı olacak.. müslüman kesim bol bol allah der ama esas paraya bakar..

dinciler "ühü ühü ayasofya'da namaz gılamadım böhühühühü" diye ağlarlar, oradan mağduriyet puanı devşirip kendilerine siyasal alan açarlar... ama ayasofya'nın kapısında gişe olduğu sürece ayasofya'yı cami yapmazlar..

-- recocum on senedir iktidar sizde.. elinizde canınınzın istediğini hapiste çürütecek güç varken nası oldu da ayasofya'yı ibadete açmadınız?
    --dış güşler abicim dış güşler.. masonlar, sizyonizler her yeri sarmış..
    5 -1 ... arbutus unedo
  8. 8.
    Altın yumurtlayan tavuğu kesmezler boşa beklemeyin
    Fatih i cok onemsiyorsaniz onun emaneti şehre sahip çıkın adam gibi sehirlestirin.
    1 ... simgesimge2019
  9. 9.
    ayasofya doldurulmak için istenmiyor. kılıç hakkı olduğu için, sembolik önemi olduğu için isteniyor. açılırsa amacına ulaşacağı açtığın başlıktaki ya olursa çaresizliğinden dolayı besbelli.
    2 ... masklavi
  10. 10.
    Bizans tohumu olan yazar beyanı.
    2 ... mcz12