bugün

Erdoğanın seçmenleriyle taşak geçtiği mesaj, habervaktim.com'da idi bugün. Bunu ciddiye alıp alkışlayan da var herhalde ki bu da seçmen kitlesi hakkında bir fikir veriyor.

Ben bu zavallı gruba anlatmaya devam edeyim kendi ayarlarında.

Fatih'in aslında cami yaptıracak gücü yoktu, ondan hazır yapılmış binayı ziyan etmek istemedi. Cemaat sayısına göre baktı Ayasofya iyidir burayı cami yapın dedi.

Parti olarak elli bir kilise açtınız ama orada cemaat sayısı önemli değil. Artı Sultanahmet meydanında turist çok, belki Sultanahmetin de yarısını kiliseye verirsiniz. Cemaati olmayan camileri de kapatın.

Ortamdakilerin tamamı bile "yav bırak açıklamayı Recep, bana bu kadar müsade ediyolar de tamam işte, modundayken bu alkış şakşakçılık hakikaten düşündürücü. Yani aslında bir beklentide yokken hem sıçmış hem sıvamış.

--spoiler--
Erdoğan'dan Ayasofya Mesajı

AK Parti’nin iki günlük Kızılcahamam kampı dün sona erdi. Erdoğan, Asya Termal Tesisleri’nde düzenlenen 20. istişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın dünkü basına kapalı bölümünde, milletvekillerinin sorularını cevapladı.

SULTANAHMET DOLARSA AYASOFYA iBADETE AÇILIR

AK Parti lideri, “Ayasofya’nın cami olmasıyla ilgili çalışma var mı?” sorusuna da ilginç bir cevap verdi: “Şu anda Sultanahmet Camii çok boş. Hemen Ayasofya’nın karşısında. Orası bile dolmuyor. Sultanahmet dolarsa Ayasofya’yı da gündeme alabiliriz.”
--spoiler--