bugün

(bkz: evladına kıymış adam benim atam olamaz)
bundan utanan mahluklar.mustafa kemal in şapka takmadığı için astırdığı insanlardan gurur duyarlar.
adı muhteşem, kendi korkak padişahın işidir.
birazdan devleti aliye'nin bekası için diyen osmanlıcılar toplanır.
o aslında böyle değildi de şöyleydi aslında böyle değildi onun ana teması buydu gibi yorumlarla kurtarılmaya çalışılan acı olay.
Ya arkadaşlar şuan bakınca imkansız bir olay, unutulmaz bir vahşet gibi görünebilir, fakat o zaman ki durumu, gerekçeleri ve çeşitli nedenlerin içinde bulunmadan bu duyguya erişmeyiz. Sanmıyorum ki üzülmemiştir.
Hiçbir şekilde vicdani bir olay olarak görmüyorum fakat Şöyle bir şey de vardır ki çocuğun da tahtta hakkı vardır.bundan dolayı ileride kendi tahta çıkması için isyan etmesi veya isyan etmesi için kışkırtılması çok olası olaylardır. Ve bir isyan halinde bir değil bin insan ölecektir.
ogluna kıymış torununa mi kiymayacak?

devlet bekasi bla bla ne olursa olsun katil olmaktir.
osmanlı devletinde yıllarca süre gelen taht kavgalarının bazı insanlara nasıl kötü şeyler yaptırdığının kanıtı niteliğinde bir eylem.
O zamanlar bu durumlar normaldi. Sizin gibi pembe götlü geyler ne anlar osmanlıdan.
18 yaşında olsa sorun değil yani. allam yaa. gençler zaten hiç yaşamasın.
bu dünya sultan süleymana kalmadı lafını daha önce duysaydı 7 yaşındaki torununu boğdurmazdı.
ee peki bu şimdiki osmanlı torunları ne ola ki diye şaşırtmış olaydır. demek ki boğdurtmamış on binlerce osmanlı torunu var..

o değilde vatana ihanetten asılan bir adet vatan haini ile biçare bir şehzadeyi aynı kefeye koyan mantar kafalılar yüzünden şu anda uzayda halay çekemiyoruz işte. bu kafalarla bu zekalarla ileriye gidemezsin..
"At yalanı sykem inananı".
kanuni'nin bütün osmanlı tarihinin en önemli bilim insanı ve denizcilerinden biri olan piri reis'i öldürtmesinin yanında çok da önemli değildir.
sonuçta piri reis sadrce süleyman'ı değil osmanlı'yı da muhteşem yapan insanların başında gelmektedir.
boğdurtuyor ama fetih de yapıyor.
tarihi gerçekler başka bu gerçekleri yorumlamak başkadır.
kimse yazmamışsa ben yazayım;

orospu çocukluğudur.
şeriat yönetiminden ne beklenir ki ? işte bu, 7 yaşında daha nelerin olup bittiğini dahi bilmeyen bir çocuğu öldürüyorlar, sonra da dini bir cenaze töreni ile gömüyorlar, çok pis bir şey bu din.
--spoiler--
kimse yazmamışsa ben yazayım;

orospu çocukluğudur.
--spoiler--

bunu türlü gerekçeler altında savunanlar ise orospu çocuğundan da beterdir.
Tayyip bey in hayali olan eylem.
islam=osmanlı değildir. Önce bunu bi ayıralım...

Yapılan islami açıdan yanlıştır. Dönemin şartları gereği, padişahların kendilerini korumak için yaptığı bir eylem. Kimine göre doğrudur, kimine göre yanlıştır.

Osmanlı bizim geçmişimizidr. Eğrisiyle doğrusuyla. Eğriye eğri, doğruya doğru deriz, ama osmanlı bizim geçmişimizdir, tarihimizdir, atalarımızdır...

Bunu inkar etmek, kafanı kuma gömmektir...
sultan süleyman toplamda iki oğlu, altı torununu boğdurtmuştur, bir torununu daha anne kucağından alıp boğdurtuyor
tabii asırlar önce meydana gelmiş tarihî olaylar bugünün şartları ve kuralları içerisinde değerlendirilemez, o gününün şartları olayların seyri göz ardı edilemez.
öncelikle idda yalan ve tek kaynak muhteşem yüzyıl dizisi ise dizi amacına ulaşmış ecdadımıza atamıza düşman olmamızı sağlamışlardır.
idda doğru ise değil bir sabiyi suçsuz bir kişiyi öldürdüğü için tüm insanlığı öldürmüş gibi olacaktır.

--spoiler--
maide 32.
Bundan dolayı israiloğullarına (Kitap’ta) şunu yazdık: “Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır. Andolsun ki, onlara resûllerimiz apaçık deliller (mucize ve âyetler) getirdiler. Ama onlardan birçoğu bundan sonra da (hâlâ) yeryüzünde aşırı gitmektedir.
--spoiler--