bugün

bize de kalmayacak olan dünyadır. burdaki ''bile'' sözcüğü sultan I. süleyman'ı dünya'nın gelmiş geçmiş en büyük adamı olarak göstermiştir.
Tayyip erdoğan a hic kalmaz.
burada anlatılan süleyman kanuni değildir.

kimseye kalmaz. tanım olarak.
Hazinelriyle bilinen peygamber süleymandır mühürde onundur. Kalmadı kalmiycaktir yani ya baki entel baki.
muhtemelen tayyip'e kalacaktır. o çok emin. işin kötüsü bizi de inandırıyor onun bu "dünya bana kalacak" inancı. ölümcül bir hastalığa tutulup bu kadar iğrençleşebilen bir tek o vardır muhtemelen. adam bir şey biliyor ki iğrençleşiyor bence.
"sultan süleyman a bile kalmayan dünya" elden ele dolaşan hamam tası gibidir.
“Dünya, bir cenâbetin elinden, bir cenâbetin eline geçen hamam tasıdır.”
Affedersiniz amk öyle dünyanın Dünyasıdır.
Banamı kalacak .
“Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun!Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir"K.S.SÜLEYMAN.
Kralice elizabeth'e ve vatandaslarina kalmistir gencler, rahat olun.
bahsi geçen Süleyman kanuni sultan Süleyman olmayıp; hazreti Süleyman'dır.
Bize mi kalacak?
sığır gibi amaçsızca yaşamayı, birilerine kul köle olmayı gerektirmez.

fani dünya, amaaan koy götüne kafasından sıyrılın.

sahip olduklarınızın kıymetini bilin, hak ettiklerinizin de peşini bırakmayın.
yüzüklerin efendisi filmindeki yüzüğün gerçek sahibi süleymandır. evet ona bile kalmamıştır ama yahudilere kalıyor amk
size kalacakmış gibi çalışın, kimseye kalmayacakmış gibi kibri yenin.
kalmalı mıydı? niye kalsın ki?
Sultanlara, krallara,soylulara, köylülere ve kölelere yâr olmayan dünyadır.
Kendini allah sanan bademlere de kalmayacaktır.
Sultan süleyman hazinesi ile meşhur bir peygamber olduğu için dini bir figur olarak da bakmak gerekir. Düşünün maddi ve manevi sınırsız gücünüz var ve yine de ölüyorsunuz.

(bkz: entry nick uyumu)
bana kalsa süleyman ne kıskanırdı ha.
Için birbirimizi oyle üzdük ki. Ah ahh bu insanoglu sana her sey mübah.
Bize kalmayacak bir dünya için bize kalacak günahlar biriktiriyoruz.

Kimseye kalmayacak dünya ki gidende en fazla iki metre kefen beziyle gidiyor.

insan sorguluyor bazen; daha insanca yaşayamayız mı diye? Kimsenin kanına girmeden, canına kast etmeden, hepimiz aynı zenginlikle yada yoksullukla yaşayamayız mı?
hz. süleyman'a kalmayan dünyadır. *
RTE'ye hiç kalmaz.
burada bahsedilen hz. süleyman'dır. ya bu bana boş teselli cümlesi gibi geliyor. uzun adama da kalmayacak ama hepimizden daha iyi hayat yaşayacak. silkeyim böyle ikilemi o zaman. hayatın zaten kendisi anlamsız.