1. 1.
  Saraya düşen her cariyenin aklından geçen kurtuluş yöntemi. Esir mi düştün? istemediğin bir hayata mecbur mu bırakıldın? Derhal lehine çevir ve şehzadeler doğur. Şehzade anası bir Sultan ol hayatını yaşa ayol.
  -1 ... albertine simonet
 2. 2.
  tarihi 21. yy.'a bakarak yorumlamak anakronizmin şahı olarak kalacak herhalde. bir de istemediğin kişiye çocuk vermek diyor; zaten insanlar 20. yy. öncesinde uzunca flörtleşmeler ve hoş sohbetler sonucunda karşılıklı sevginin ihdas olmasıyla evleniyordu ya!

  insanların hastalıktan, mikroptan ve sefaletten kırıldıklarını; hiç bitmeyen savaşların içinde eridiklerini; sırf daha rahat bir hayat için doğdukları yerden kilometrelerce uzak topraklara seyahat ettiklerini; ne idiüğü belirsiz açık denizlerde korsancılık, karada ise eşkıyalık faaliyetlerine giriştiklerini, ve daha iyisine sahip olmak için deli gibi din değiştirdikleri bir zamandan bahsediyor olduğumuzun farkındasınız değil mi?

  21. yy.'dan bakıp 16. yy. insanı olduğunuzu tahayyül ederek burada boş "mümanizm" yapmayın. evet, kanuni zamanında yaşasaydınız, kanuni'ye kendinizi siktirtmek için elinizden geleni yapardınız.
  2 ... rasreas