1. 1.
    https://dergipark.org.tr/...load/article-file/1002820
    şurada değinilen konudur. Kürtlerin büyük emeği geçmiş malazgirt zaferinde. Onlar olmasa orta asyaya geri dönerdik kürtler iyi ki varlar.
    3 -6 ... heartattack in a layby
  2. 2.
    (bkz: kafa siken kürtçü zırvaları)
    11 -3 ... kemalist teorisyen
  3. 3.
    Sultan alparsan da aslında kürtmüş(!)
    ... kara atli prens
  4. 4.
    Makale muş’taki bir üniversite’de yazılmış; üşenmedim, iddianın alıntı yapıldığı kaynağa baktım;

Bkz. Mûrad Ciwan, “Şerê Melazgirê û Rola Kurdan” https://muradciwan.com/20...07/sere-melazgire-u-kurd/ erişim: 25.10.2019

Yorumu size bırakıyorum... bir de bunu yazan akademisyene tavsiyem; biz ciddi yayın çıkaran akademisyenler pek internet kaynağı kullanmayız. Anca tuik vs gibi resmi kurum verileri alıntılarız. Dikkat edilmesini öneririm, çünkü uluslararası kurullar internet kaynağı olan yayınları çoklukla yayınlamıyor.

Antitez olarak da şöyle bir soru bırakıyorum; kürtler enayi miydi, kendilerinin beşte biri kadar olan bir kuvvete tabi olup, zafer kazanıp, sonra karşılıksız olarak bu zaferi küçük birliğe verdiler? Madem bizans’tan toprak alacak kuvvetleri vardı, kürdistan’ı kursalardı ne güzel...
    7 -3 ... tromp
  5. 5.
    Korkarımki hz Adem içinde aynı şeyleri deseler şaşırmam.
    1 ... kalahari 1
  6. 6.
    (bkz: 5 milyar yıllık kürt tarihi) geldi aklıma.
    1 ... otisabim
  7. 7.
    Sakin sakin
    Daha dün kürt yoktur kart kurt vardı.
    Türkiyede tarih süprizlerle doludur
    2 -4 ... baba10
  8. 8.
    buyuk selcuklu sultanina da kürt demezsin. *

acaba farkli alparslanlardan mi soz ediyoruz? cunku kendisi zamaninda; “biz turkler temiz muslumanlariz. bid'at nedir bilmeyiz. onun icin allah bizi aziz kildi.” demis. karistiriyor olmayasin?
    3 ... obsessive compulsive
  9. 9.
    o tarihlerde kürtler bile kendilerinin kürt olduğundan bihaberdi. kürtlerin aslen armanian ve farsi bir ırk olduğu düşünülüyor. esasen ermenilerden veya farslılardan kopuş sebepleri ise dağlık bölgelerde kalmış olmaları, medeniyetden uzak yaşamaları. isterse tarihleri 2000 yıllık olsun, yazılı kültürleri yok. ancak yunan, fars ve benzeri kaynaklarda geçiyor tek tük.

malazgirt meydan muharebesinde ise 5 bin kadar kürt olduğu, bunların ise daha çok cephe arkasında geri hizmet benzeri işler yaptığı söylenir. hepsinden öte türk ordusu ağırlıklı olarak atlı birliklerden kurulu, ufak tefek zırh ama çok etkili savaş yeteneği bulunan birliklerdi. kürtlerin o dönemde alparslan'ın ordusuna ayak uydurması en başından saçmalık.
    5 -1 ... pillars of creation
  10. 10.
    "Adını bile anmak istemiyorum" lütfen.
    ... neredesinulankerkenez