1. 1.
  son dönemin bomba dedikodusu meclis kulislerinde dolaşmaktadır ama süleymancılar son dakika dönüşü yaparmı orasını bilemem dedikodulara göre oylar saadet partisine kayıyormuş.
  -1 ... denizci86
 2. 2.
  (bkz: süleymancıların tkp ye oy vermesi)
  1 ... imper
 3. 3.
  yurtlarından birkaçı kapatılmış ise bu hükümet zamanında, hiç ardını düşünmeden o hükümete oy verilmeyebilir.yaşanmıştır.eğer akp de kapatmışsa birkaç yurt, vazgeçebilirler.
  1 -1 ... nessaj
 4. 4.
  süleymancılar en başından beri akp ve saadet partisine karşı olduğu için mümkün olmayan şey. zira vazgeçmek için önceden o eylemi devam ettiriyor olmanız gerekir. kendiler rte için yahudi, abdullah gül için hıristiyan diyebilmektedirler.
  2 -1 ... yavuzum
 5. 5.
  süleymancıların kim olduğunu bilmeyen kişi söylemi.
  süleymancı tarikatı babamında dahil olduğu tarikat hiç bir zaman akp ye oy vermemiştir ve hiç bir zaman oy vermeyecektir süleymancılık bu ülkenin gerçek menfahatini düşünür bu yüzden akp ye oy vermez. süleymancılık ne kadar dini bir tarikat olsada cumhuriyeti korur ezilenin yanındadır.
  1 -1 ... susarsam konusmam
 6. 6.
  en ciddi şekilde anap'ı desteklemişlerdi(ne destek ama, %3 aldı anap) şimdiye kadar, hem de akp'ye karşı. şimdiye kadar da ne akp'yi ne de akp'nin filizlendiği refah partisi'ni desteklememişlerdir. onun dışında siyasetin hep dışında kalmışlardır. falanca milletvekili, filanca belediye başkanı demesin! zira bunlar geneli temsil eden örnekler değil.

  bu veriler dikkate alındığında süleymancılar'ın akp' de dahil olmak üzere hiçbir partiden vazgeçmesi mümkün değildir.
  -1 ... eurasian
 7. 7.
  bir dönem nurcuların da dsp ye oy verdiği gerçeği eşşek gibi dururken cemaatlerin bir partiye bağlı olmadığını anlamayan bünyenin şaştığı iştir.
  1 ... pergamon
 8. 8.
  sadece dedikodu yazılmıştır ortada şaşma yoktur sadece mecliste konuşulmaktadır.
  ... denizci86
 9. 9.
  sayilari sadece birkac bin olan bu cemaatin secimde cokta etkili olamayacagi olay.
  ... strategy
 10. 10.
  son dönemde dp'ye oy vermiş olan ve tayyip erdoğan'dan zerre hazzetmeyen kişiler hakkında bir sözlük söylemi. ancak bizim denyolar her tarikatı akpli sanır ya, ondan.

  dp ile ne alakaları var derseniz, son dönemde bu tarikattan bir milletvekilini antalya'dan aday göstermişti dp. ondan kelli hepsi oraya yüklendiydi ama bir işe yaramadı. küçücükler henüz. ama tanırım iyi çocuklardır.
  1 ... forever young