1. 1.
  ramazan ayı boyunca zıvanadan çıkan oruç muhabbetleri ve sol framenin bu konuyla ilgili başlıklarla dolup taşmasından sıkılan yazarın söyleyebileceği sözdür.
  5 -4 ... kolibandı
 2. 2.
  içkiye iyice hasret kalmış bünyenin söyleyeceği sözdür...
  3 -2 ... grejuva
 3. 3.
  karşımda yemek yedi, su içti, benim gibi oruç tutan mükemmel bir insana saygısızlık yaptı gibi gubidik söylemlerden kurtulduğumuzun resmidir.
  2 -2 ... sıfırın altında
 4. 4.
  gecenin ucunde davulla uyanmayacagiz
  hastayiz evde yemek yapamadik, disardan soyleyebiliriz getiren, pisiren orucludur simdi olmaz demeyecegiz
  yasam normal seyrine girecek
  sukur.
  2 -1 ... noname
 5. 5.
  ramazandan rahatsız olan bünyelerin sarfettiği söz. gerçi ramazan'ın bereketinden, huzurundan, güzelliğinden bi haberdirler, allah onlara ramazanın gelmesini iple çektirmeyi nasip etsin.

  şimdi yiyin, için, sıçın bitti işte ramazan gözünüz aydın !

  edit :

  kötüleyen arkadaşlara allah hidayeti nasip etsin, ramazan ayından bu kadar şikayetçiyseniz gidin amerikada, ingilterede, fransada yaşayın, hem ramazan ayı yok hemde ezan sesi kulaklarını tırmalamaz.
  6 -10 ... insatiable love
 6. 6.
  (bkz: ahiret günü göte girecek entryler)*
  5 ... birmilyonbaloncuk
 7. 7.
  bir ramazanı daha atlatmış olmanın verdiği gazla dedelerin anneannelerin söylediği bayram geyiği. (bkz: bir ayağım çukurda)
  ... tankut kabza
 8. 8.
  inşalaah diğer ramazana da kavuşuruz olarak düzeltilmesi daha doğru olan söz öbeği.. tutmakta zorlanan birine, dediği takdirde "e ne tuttun o zaman ki" demek lazımdır.. kendi içinde çelişen bir söylemdir..
  ... mesqoo
 9. 8.
  ramazan münasabetiyle işini gücünü aksatan insanın söyleyebileceği sözdür. açken kafa çalışmamakta, verimli olunamamaktadır.
  -1 ... seamea
 10. 9.
  aslında bir paradoks olan başlıktır. şükretmek islamiyetin önemli özelliklerinden biri olmasına rağmen böyle bir şeye şükretmek ne kadar doğrudur, tartışılır.
  1 ... doksanüç