bugün

kıyafetinin içine saklanmaya çalışan kişilerin burnuna mikrofon dayayan muhabirlerin, suçlu kişiye "pişman mısınız" diye sorması eylemi. istisnasız her tutuklamada sorulur, suçlu kişinin pişman değilim yine olsa yine yaparım demesi muhtemeldir.
önemli olan adamın bir tepki vermesidir muhabir için. hani bir şey desin ben bir kulp buylurum zihniyeti hakimdir. adam sana ayak üstü ne anlatıcak. çok pişmanım dese evet sayın seyirciler azılı katil onca cinayetten sonra utanmadan pişmanım diyor der. yok pişman değilim aynı şey olsa bi daha yaparım dese gözü dönmüş katil pervasızca saldırgan tavırlarını sürdürdü diyecek. yok en kötüsü eğer bi tepki vermesse utancından birşey diyemedi olucak.
acı var mı acı sorusunun update ediLmiş haLidir..
tipik reha muhtar sorusu. "tüneli kaçmak için mi kazdınız?" sorusunun yanında masum bile kalır.
gereksiz bir sorudur.yapılan yapılmıştır zaten.örnegin a kişisi b kişisine önce hunharca tecavüz etti sonra öldürdü.a kişisi bu saatten sonra pişman olsa ne olmasa ne..
(bkz: son pişmanlık neye yarar)
(bkz: suç işleyen kadına pişmaniye misin diye sormak) * *
- pişman mısın?
+ alkollüydüm hatırlamıyorum... *
Tecavüzcü: Pişman, değilim bu işlere'de yeni başlamış arkadaşlarada tavsiye ederim.
- pişman mısın ?
--fark eder mi?
-aslında etmez de, kanunlar öyle diyor
--değilim a.k.
+ pişman mısın?
- orası biraz kısmet.
+ ?!?!
http://sinestezi.wordpres...02/22/pisman-misin-nalan/
Klişe gibi gözükse de muhakkak sorulması gereken sorudur. Bazı suçluların utanmadan hala pişkin pişkin "hayır değilim. Bugün olsa yine yaparım" gibi sözlerini duyup ibret almak gerekir
+pişmanmısın?
-köpek gibi pişmanım abi.
+hmmmm
-şimdi gidebilirmiyim?
kişisel olarak soruluyorsa, soran kişinin kendini teselli etme çabasıdır. bana karşı suç işledi bak ama pişmanmış, ben onun için değerliymişim avuntusuna giden yoldur. gereksiz bir yoldur.
güncel Önemli Başlıklar