bugün

hiç kuşku yok ki ahmahlıktır. anlı şanlı karizmalı yıldızlı yıldızlı kapı gibi bir teğmenle ya da ne bileyim üstteğmenle ilişki yaşamak varken bu kara kuvruk astsubaylarla takılan hemcinslerim benim gözümde azıcık akılsızdır. sıkıntı çekersin kuzum benden söylemesi.
Vurdururken bile rütbe arayan kaşarların yapmayacağı olay. Evet.
Ezik bir subayın son sözleri.
muhtemelen anadolu şehirlerinden birinde yetişmiş yahut büyük şehir de olsa dahi dar-orta gelirli bir aileye mensup olan kadındır. yaptığı seçimler de haliyle daha ezikçe oluyor. şöyle yıldızlı yıldızlı bir kocan olacağına gidip neleri seçiyor. şiştim şiştiiiiim.
bazı kezbanlar ucuza gider. astsubay adam olsaydı onların yerine takımları asteğmenler yönetmezdi.
4 yıl askeri okul ve ardından 7 yıl görev, ardından kendi isteğimle askeriyeden ayrıldım. ayrılmak başka bir süreç sancılı evet ama 7 yıl boyunca yaptığım deniz astsubaylığı için de pişman değilim. çoğu kimsenin göremeyeceği yerleri görüp, birçok imkana sahip oluyorsun. ailemi hiçbir zaman bu oyunun içine dahil etmedim, erkek olmayanlar bilmez ailemde subay, astsubay ne demek farkı ne diye. ordu mensubu olmak zor iş gerçekten ancak, aldığınız eğitimler hiç de azınsancak gibi değil.
sevgilisi subay olan dişi insan acaba nasıl bir sistemin parçası olmaya çalışıyor, kendi kariyeri veya öğrenimi dururken neden insan bir başkasınınkiyle övünür.
türk kezbanından karı olmayacağını yeniden göstermiştir.