1. 1.
  körfez savaşında petrolün oynadığı rol gibi, yakın tarihte bölgemizde su yüzünden! ve su'dan sebeplerle çıkabilecek savaş ve savaşlara verilebilecek ad.
  2 ... kirmastılı
 2. 2.
  suyla yapılan savasa verilen ad.
  1 ... egemenexe
 3. 3.
  sıcak yaz günlerinde insanı serinleten, ama soğuk havalarda yapıldığı taktirde hastalanmaya sebep olan, silahın su olduğu, acısız ve kansız savaş türü, oyun.
  ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  tüm savaşlar bu kadar masum olsa dediğim oyunumsudur.* *
  2 ... alen markaryan
 5. 5.
  lisenin özlenen tadlarındandır.
  1 ... yildirimbjk
 6. 6.
  bahar şenliklerinde su tabancası ile başlayıp kovalara kadar giden eğlenceli savaş... (kızların beyaz tişört giymemesi gerekir..:))
  1 -1 ... kılcal dumur
 7. 7.
  ortaokul ve lise yillarinda sinifin karizma erkeklerinin sinifin guzel kizlariyla yaptigi, adeta govde gosterisi havasinda gecen olay.
  ... celibon
 8. 8.
  su tabancasıyla yapılabileceği gibi su şişesiyle de yapılabilecek birbirine su fışkırtma oyunudur. hava soğukken yapılmasındır. *
  1 ... headacheda
 9. 9.
  bhyalde 2006 mezunlarının bir hayli abarttığı olaydır. bir arkadaş tuvalette bulunan hortumu alarak bütün koridoru suya vermiş hatta hortumu sınıfa kadar sokarak ıslanmadık kimse bırakmamıştır.
  1 ... t square
 10. 10.
  Hindistanın elli yıl önce keşmiri işgal etmesinin nedenidir. son on beş yıl içinde 100.000 den fazla Müslümanın katledildiği ve bir o kadar Müslümanın da hapishanelerde işkenceden geçmesine neden olan savaştır...
  su savası; keşke orta okul yıllarında olan savaşlar gibi olsa... silahlar plastik, mermisi su, amacı gülmek...
  1 ... camp nou