1. 40.
  su içene yılan bile dokunmaz
  Yıllardır kültürümüzde olan bu atasözü aslında derin manalar iceriyor. Eski kültürlerin tamamında yılan figürü görürsünüz peki neden bu kadar yaygın. Ensemizden kuyruk sokumumuza kadar olan omuriligimiz yaşam enerjimizi saklar, kendi kendimizi tamir etme enerjisi yasam ve ölümü tanımlar. Bu sır eski bilgeler tarafından biliniyordu ve sekil olarak ince uzun olmasından dolayı yılana benzetilmis ve hep resimlerde bu figür anlayanlara mesaj olsun diye kullanılmış. Vedik astrolojide yaşam enerjisini kontrol eden gezegenler rahu ve ketu. Yılanın ikiye ayrılmış parcaları. Bu gezegenler yaşam ve ölümü temsil ediyor. Dünyaya giris ve çıkış. Ama bunlar yılanın tamamı aslında. Yani yılan aslında ölümü temsil eder.
  Eski bilgeler burda su icmenin onemini yılan yani ölüm bile dokunmaz diyerek acıklamıs. Su icersek vücudumuzdaki sistem sorunsuz calışmaya devam eder. Yeterli su icmezsek eger hastalanır ve ölüm gercegiyle tanışırız.
  Bilmem anlatabildim mi ama bizim bildigimiz yılan degildir o yılan.
  6 ... mrltln
 2. 39.
  su içene yılan dokunmaz. çünkü su içen canlı ağırlaşır ve kendini savunacak hareketleri tam yapamaz. yılan bunu bildiğinden avının kendini su içerek ağırlaştırmasını bekler.
  ... daydream in blue
 3. 38.
  Boğulma korkusu olan insandır. Dokunulmaması gerekir herhangi yanlış bir harekette boğazına su kaçabilir ve sizin boğazınıza atlayıp sizi boğabilir. iyi boğulmalar dilerim.
  ... birisininirisii
 4. 37.
  dokunmaz tabi yılan dokunur mu? sokar amk.
  ... bioboi
 5. 36.
  su içene yılan bile dokunmaz
  ... krlmanu
 6. 35.
  su içerken ibnelik yapacak arkadaşa son uyarıdır. desende fayda etmez, ve gıdıklanan bölgeye parmak atar yavşak.
  ... moskova
 7. 34.
  yılan: ki en sinsi acımazsız hayvanlardan biridir. ve genellikle kötülüğü simgeler. bile su içen insana dokunmazken. insanın dokunması durumudur. insanın en kötü hayvan olduğu gerçeğini gayet öz bir şekilde anlatan deyimimizdir.
  1 ... sonra degistiririm nasilsa
 8. 33.
  cem yılmaz'ın gösterisinde tiye aldığı söz.

  -su içene yılan bile dokunmaz.
  yılan= hadi ya.
  -valla bak
  yılan=iç o zaman sonra sokarım
  ... elnina
 9. 32.
  sözün asli (bkz: su içen yilana bile dokunulmaz)dir
  ilgililere duyurulur.
  1 -1 ... enokyan maji
 10. 31.
  genze kaçan suyun gözlerden yaş gelene kadar hatta ölümüne öksürtmesi sonucu ortaya çıkmış olsa gerek denilen atasözüdür.
  1 ... oo may gat