bugün

çay bardağı bulunamadığında geriye kalan tek seçenektir.
bir tarzdır. anadolu tarzı.
Kulpsuz zor olan eylemdir. Bardağın, dudak payına gelen ılık konumundan tutup içilebilir. Güzel de olur
çay içme zevkini yüzde doksan oranında azaltacak ahmakça eylemdir. çay çay bardağı ile içilir kardeşim. adı üstünde çay bardağı bu ya. evet.
Baklava dilimli boğazlı kazak.
Eski küçük çaydanlık.
Tabakta birkaç zeytin ve kibrit kutusu kadar zeytin.
Yarım ekmek.
Su bardağında içilen çay tam bir gerçek kesit.
Kiraathanelerde, isletme yemekhanelerinde bazi okul kantinlerinde falan Duble çay olarak gecer.
Konfeksiyon işçisi stayla.
Çaya hakarettir "çay bardağı" bunu içmek için eşya üretmişler.su bardağı adı üstünde bu bir başkaldırış mı?
ikea'dan aldığım 500 cc bira bardağım vardı. Bildiğin net yarım litre. Onunla içerdim. Bir demlik çay alıyordu tek başına.

Sonra ne oldu dersiniz? Kırıldı amk! O gün bu gündür huzurum yoktur.
Çayın hakkını veren verimli bir harekettir. Eğer evde kahvaltı yaparsam ve duble çay içeceksem kulplu bardak yerine düz su bardağı tercih ederim.
çalıştığınız şirkette mutfağın etrafında kan kokusu almış köpekbalığı gibi gezen 5-6 çalışan varsa mecburiyet haline gelen çay içme şeklidir. lan benim ofis asma katta. mutfak zeminde. elemanlarda mutfakta yapıyorlar kahvaltılarını. ufak bardak çay alıp ofise çıksam 2 tane poğaçayı gömüp çayı içene kadar aşağıda çay may kalmıyor. ikinci bardağı nadiren görüyorsun yani. o yüzden su bardağında ( 2 ufak çay kadar ) alıp içiyorsun mecbur. bu bir dramdır gençler yaşamadan anlayamazsınız..
Çay bardağı küçük geliyor büyük bardağa koyuyoruz ne yani.
Genelde sigara içen kişilerin yaptığı eylem. istisnaları vardır elbet.
Çayın tadını vermez fakat benim gibi üşengeçler için idealdir.
Çayı soguk icebilen ve de tekrar tekrar bardağa çay doldurmayı sevmeyen insan kitlesinin yaptığı eylem ... olablir makul.

Ama ince belli bardak daha makul ve de makbul..
Soğuk su ekleyip eski günlere de dönüyorsak neden olmasın?
Bergamotlu yada tomurcuklu ise masrapa ile icerim. ipsihh ipsihh ipsihh.
altında gazete kağıdı serili yiyeceklerin yanında görülür.
daha iyisi için:

(bkz: çay bardağıyla rakı içmek)
Kaşıkla pilav yemektir.
sık sık çay doldurmamak için yapılabilecek eylem.
+nevi şahsıma münhasır bir davranıştır efem.
+birazdan gerçekleştireceğim eylem.
bir nevi alışkanlıktır. büyük bardakla çay içmenin zevkini aldığınızda küçük bardağa dönmek zordur.
bu kafaya sahip adam ince belli bardaktaki çay miktarını "gargara yapıom onla ben" diye küçümseyip, mutfağa girdikten sonra çayı yanlışlıkla kardeşinin su bardağına doldurup içiyordur.
bi üst versiyonu için (bkz: bira bardağıyla su içmek).
güncel Önemli Başlıklar